Wiele osób denerwuje zawinięty róg dywanu, który leży na środku pokoju. Alessandro Isola postanowił wykorzystać to w swoim projekcie „Stumble Upon”. Zamiast niechlujnego kantu mamy… stolik do kawy!

Nawet w małym salonie nie może zabraknąć stolika do kawy. Tradycyjnie pod meblem stawiamy gustowny dywanik, który nie tylko podkreśli nasze wnętrze, ale również uratuje podłogę od zarysowań. Alessandro Isola postanowił połączyć te dwie rzeczy. Produkt o nazwie „Stumble Upon” to nic innego, jak dywan. Ma tylko dodatkową funkcjonalność – można zwijać jego rogi tworząc coś na miarę małego stołu. Dzięki temu powstał przedmiot łączący w sobie pomysłowość, użyteczność oraz wygodę.

Włoski architekt próbował wcześniej swoich sił jako tancerz, aktor teatralny, a nawet policjant. Zawsze nosi się na czarno i nie wychodzi z domu bez szala, oczywiście w ciemnym kolorze. Te doświadczenia pomagają mu w tworzeniu pragmatycznych, ale wywodzących się z iluzji przedmiotów. Jego projekty można zobaczyć m.in. we Włoszech, Anglii oraz Rosji. „Czuję, że jestem zarówno psychologiem, jak i architektem. Czytam ludzi. Obserwuję, słucham i odkrywam. Słowa, gesty, ruchy – to wszystko są wskazówki do stworzenia historii, którym jest projekt„, możemy przeczytać na stronie internetowej Alessandro Isoli.