Stand-up :: Bez granic

Emerytowany policjant odważył się na debiut na scenie stand-upowej. Od niedawna możemy go oglądać w show „Bez granic” w stołecznym Teatrze WARSawy. Występuje tam obok innych debiutantów. Wśród nich są początkujący aktorzy, ale też i sprzedawca miodu… Ich opiekunem artystycznym jest Rafał Rutkowski, mistrz w dziedzinie stand-upu. Projekt jest częścią większego przedsięwzięcia – Społecznej Sceny Debiutów, która opiera się na współpracy mistrzów z debiutantami.

Projekt stand-up „Bez granic” jest szansą dla młodych twórców na spróbowanie trudnej i fascynującej formy jaką jest stand-up comedy. Debiutanci na scenie Teatru WARSawy powiedzą o rzeczach, które ich śmieszą, irytują, zadziwiają. Będą się starać znaleźć w tym elementy komiczne, bo w stand upie zawsze na koniec chodzi o śmiech. Najważniejsza jest osobowość, charyzma i odwaga.

Młodzi twórcy zaangażowani do projektu pochodzą z różnych środowisk – na stand upowej scenie staną studenci i absolwenci aktorstwa,  dziennikarz, policjant – będą opowiadać o sobie z niezwykłą szczerością, gdyż tutaj liczyć się będzie zwłaszcza autentyzm. Nie ma narzuconego tematu ani formy, stąd tytuł „Bez granic”. Debiutanci maja pełną swobodę wypowiedzi a granice tego co chcą powiedzieć stawiają sobie sami.

Dla niektórych z nich będzie to pierwszy kontakt ze sceną a dla wszystkich pierwszy kontakt w formule stand up comedy. W stand-upie nie ma granic. Tworzy je komik w porozumieniu z widownią. Nieważne skąd jesteś, w co wierzysz i z jakim życiowym bagażem przychodzisz. Nie zamykaj się. Otwórz się w śmiechu.

Stand-up „Bez granic”
Opieka artystyczna i reżyseria: Rafał Rutkowski
Wsparcie merytoryczne: Łukasz „Lotek” Lodkowski
Scenografia : Paulina Czernek
Muzyka na żywo: DJ Deerty
Występują: Katarzyna Obidzińska, Krzysztof Hajdas, Konrad Szymański, Michał Pawlik, Kamil Śmiałkowski, Kamil Koziel

„Bez granic”
stand-up w ramach projektu
SPOŁECZNA SCENA DEBIUTÓW
6 kwietnia, godz. 22.00
Teatr WARSawy
Rynek Nowego Miasta 5/7