SOKÓŁ – „JEDNOROŻEC” premiera singla i teledysku. Album „NIC” coraz bliżej.

„JEDNOROŻEC” to drugi singiel z nadchodzącej płyty Wojtka Sokoła (SOKÓŁ) zatytułowanej “NIC”, której premiera nadchodzi 12 listopada. Preorder albumu trwa.

„Jednorożec” to utwór zapowiadający kolejny, mocno oczekiwany solowy album Wojtka Sokoła. Premiera „NIC” zaplanowana jest na 12 listopada. Sokół zdradza niewiele szczegółów nadchodzącego albumu, ale z każdym kolejnym singlem dowiadujemy się więcej. Każdy kto zna twórczość Sokoła ten wie, że nie ma w niej szablonów, a kolejne single przynoszą nową optykę, tematy i formę.

W klipie „Jednorożec” wyreżyserowanym przez Sebastiana Pańczyka, obok Sokoła zobaczyć można Mateusza Górskiego, aktora grającego rolę Grzegorza Przemyka we wchodzącym zaraz na ekrany długo oczekiwanym filmie „Żeby nie było śladów”, który na co dzień współtworzy zespół TR Warszawa. Aktor wciela się w młodą postać, która wspólnie z Wojtkiem odbywa podróż po mieście w bliżej nieokreślonym czasie, między wspomnieniami a mrocznymi fantazjami. Czy to Sokół z przeszłości? Artyści całą interpretację wolą pozostawić odbiorcom. Pańczyk, jako reżyser z bawiący się absurdem i mrokiem, pełen zamiłowania dla onirycznych obrazów, znany ze współpracy z duetem Syny (utytułowany teledysk „Nag Champa”), Quebonafide (teledysk „Benz Dealer” Quebonafide i Tommy’ego Casha) oraz Piernikowskim i Brodką, podobnie jak Sokół lubi skłaniać odbiorców do poszukiwań.

Mimo swojego ogromnego doświadczenia i niekwestionowanej pozycji jako pioniera polskiego rapu „NIC” będzie dopiero drugim solowym albumem w dorobku Wojtka Sokoła. Jego debiut z 2019 roku był wydarzeniem muzycznym roku, zdobył entuzjastyczne recenzje oraz status podwójnej platynowej płyty. Preorder albumu w dwóch wersjach jest już dostępny na stronie prosto.com/sokol-nic.html.

Po więcej muzycznych nowości zapraszamy do zakładki MUZYKA.