Sofa czy narożnik – co lepiej wybrać?

Myśląc o aranżacji pokoju w domu czy mieszkaniu, koniecznie wcześniej zaplanujmy całą koncepcję. Pod uwagę weźmy szczególnie obszar, który zagospodarujemy na elegancką strefę relaksu. Najczęściej znajdować się będzie w niej telewizor, niezbędne akcesoria, szafeczki, stolik i właśnie – sofa czy narożnik? Zwolenników narożników w pokojach jest tak samo dużo, jak reprezentantów wstawiania sof. Co lepiej wybrać? Na co zwrócić szczególną uwagę? Czy do wszystkich pomieszczeń nadaje się narożnik lub sofa? Sprawdź!

Wielkość pomieszczenia ma kluczowe znaczenie!

Jedną z najważniejszych kwestii podczas wyboru pomiędzy sofą a narożnikiem jest wielkość pomieszczenia. Jeśli chcemy zaaranżować przestronny salon, z łatwością możemy wybrać pomiędzy sofą czy narożnikiem. Jeśli jednak do urządzenia mamy niewielki pokój, musimy poważniej rozważyć te propozycje. Oczywiste jest, że zgrabna sofa idealnie wpasuje się do niewielkiego salonu czy pokoju dziennego, nie zabierając przy tym zbyt dużo cennego miejsca. Pamiętajmy jednak, że aby stworzyć perfekcyjną strefę odpoczynku, do pojedynczej sofy warto dodać niski stolik i fotele. Narożnik z kolei wystarczy uzupełnić stylową ławą, aby zaaranżować idealną przestrzeń do relaksu oraz spotkań z bliskimi. Dodatkowo na rynku sprzedażowym możemy znaleźć małe narożniki i wielkie sofy, dlatego najważniejszym wyznacznikiem odpowiedniego mebla do pokoju są oczywiście jego wymiary. Szeroką ofertę narożników, sof i kanap, jak i innych mebli znajdziesz na: www.mebi.pl.

Funkcjonalność – co lepiej wybrać, sofę czy narożnik?

Bardzo istotnym elementem podczas każdej decyzji zakupowej jest przeznaczenie mebla. Dokładnie tak samo odbywa się to w przypadku sofy czy narożnika. Sofy mianowicie z reguły są traktowane jako eleganckie siedziska lub miejsca na krótkie drzemki. W większości mają jednak funkcję rozkładania, dzięki której można przespać kilka nocy. Czasem niestety powstaje wątpliwość co do komfortu korzystania z mebla przez długi czas. Narożniki najczęściej są tak konstruowane, aby po rozłożeniu zapewniały dużo wygodnej przestrzeni do snu oraz odpoczynku. Nie zawsze jednak będzie to dla nas kluczowa kwestia, ponieważ w konkretnym pokoju zarówno narożnik, jak i sofa mogą służyć wyłącznie jako siedzisko, bez dodatkowej funkcji łóżka.

Sofa czy narożnik – co lepsze?

Podobnie, jak w przypadku wyboru wszystkich innych mebli, decyzja o zakupie sofy czy narożnika zależy wyłącznie od naszych preferencji i potrzeb. Warto jednak wziąć pod uwagę kilka czynników. Po pierwsze, zastanówmy się, czy konkretna sofa lub narożnik zmieszczą się do naszego pomieszczenia, a jeśli tak to czy pozostawią wystarczająco dużo wolnej przestrzeni do swobodnego przemieszczania się. Kolejny ważny aspekt to funkcjonalność siedziska. Wybierzmy pomiędzy taką sofą lub narożnikiem, które będą najwygodniejsze zarówno do codziennego odpoczynku przed telewizorem, jak i snu, kiedy zajdzie taka potrzebna. Nie zapominajmy także o bardzo ważnych walorach estetycznych mebla. Dopasujmy go jak najlepiej do reszty elementów wyposażenia wnętrza, aby stworzyć perfekcyjnie zaaranżowaną przestrzeń.