Klub Smolna, który jest czołowym polskim miejscem z muzyką elektroniczną zaprezentował listę artystów, którzy wystąpią w jego murach podczas kolejnego sezonu wydarzeń. Będzie w czym wybierać, bo na Smolnej zagrają m.in. Gorgon City, Honey Dijon, Pan-Pot, Purple Disco Machine, Stephan Bodzin live czy Tiga.

Po 2 pełnych latach działalności Smolnej w Warszawie wreszcie trzeba to powiedzieć głośno – mamy w Polsce klub, który aspiruje do ścisłej europejskiej czołówki. Nawet w latach świetności nie było jeszcze miejsca, gdzie co tydzień, zarówno w piątek i sobotę, występowałoby tyle gwiazd międzynarodowej sceny muzyki elektronicznej i projektów dawniej w naszym kraju niedostępnych. O kim mowa? W przypadku Smolnej łatwiej wymienić tych, którzy jeszcze nie mieli okazji w tym miejscu zagrać, a na liście największych gwiazd, mających za sobą występy w klubie są m.in. Laurent Garnier, Tale Of Us, Jeff Mills, DJ Koze, Amelie Lens, Dubfire, Modeselektor czy Seth Troxler.

Popularność Smolnej potwierdził sukces organizowanego niedawno przez klub festiwalu Undercity, który w hali warszawskiego Torwaru gościł kilka tysięcy osób. Na trzech scenach wystąpili tam m.in. Adam Beyer, Dixon, Joris Voorn czy Recondite. Kolejny sezon wydarzeń w klubie z pewnością przyniesie następne fantastyczne występy – tak w ciemno można wywnioskować po właśnie ogłoszonych nazwiskach artystów, którzy wystąpią na Smolnej przez najbliższe 6 miesięcy. Z tak długiej listy nie sposób przedstawić każdego, ale są wykonawcy, na których szczególnie warto zwrócić uwagę.

Na początek warto wymienić artystów, którzy zarówno w pełnym koncertowym składzie, jak i w wersji DJ-skiej rozgrzewają największe festiwale i najbardziej znane kluby na całym świecie. Duet Gorgon City dał w tym roku jeden z najlepszych koncertów w trakcie Audioriver, a członkowie grup GusGus i Kiasmos swoją energią wielokrotnie potwierdzali, że kiedy występują w Polsce, czują się niemal jak w domu.

Skoro mowa o parkietowej energii, jak zwykle w murach Smolnej nie zabraknie nocy wypełnionych muzyką house. O te w trakcie nowego sezonu na pewno zadbają m.in. andhim, Catz ’N Dogz, Denis Sulta, Honey Dijon czy Purple Disco Machine. Co ważne, po raz pierwszy wystąpi w tym miejscu legenda nurtu progressive house i jeden z najbardziej znanych DJ-ów na świecie, czyli Sasha.

Fani mocniejszych brzmień elektroniki również nie będą zawiedzeni. Nie zabraknie przedstawicieli wytwórni Afterlife – Mathame, Mind Against, Stephan Bodzin i Woo York; po raz kolejny Smolną odwiedzą Ellen Allien, Pan-Pot i Tiga, a pozycje obowiązkowe dla fanów techno to występy legend tego gatunku, czyli Speedy J i DJ Rush.

Lista ogłoszonych artystów na kolejny sezon prezentuje się następująco:

Alan Fitzpatrick
andhim
Antigone
Catz ’N Dogz
Dax J
Denis Sulta
Dj Rush
Edu Imbernon
Ellen Allien
Gorgon City
Gus Gus DJ set
Honey Dijon
Hot Since 82
Kas:st live
Kiasmos DJ set
La Fleur
Marcel Fengler
Mathame
Mind Against
Pan-Pot
Purple Disco Machine
Sasha
Slam
Speedy J
Stephan Bodzin live
Tiga
Viken Arman live
Woo York live

Więcej na www.smolna38.com i www.facebook.com/smolna38