Smaczna kolaboracja od Saucony Originals

Butów nigdy za wiele! Zwłaszcza jeśli przypominają one bardzo apetyczną przekąskę. Taką smaczną kolaborację zaserwowała nam marka Saucony Originals. Stworzyli oni buty dla miłośników słodkich przekąsek „Brown Beignet” x Sneaker Politics x Cafe du Monde.

Marka Saucony Originals po raz kolejny zainicjowała „smaczną” kolaborację. Efektem projektu realizowanego przy współpracy ze Sneaker Politics i Cafe du Monde jest limitowany model butów utrzymany w klimacie Nowego Orleanu oraz inspirowany pączkami, z których słynie amerykańska kawiarnia.

W najnowszym przedsięwzięciu amerykański brand przenosi nas do Nowego Orleanu i zaprasza do odwiedzenia jednego z najważniejszych sklepów z butami w USA, Sneaker Politics, a także skuszenia się na latte i przepyszne pączki w znanej na całym świecie kawiarni Cafe du Monde. Pierwszą kawę zaserwowano w niej w 1862 r.

W tej nietypowej kolaboracji płótnem dla wyobraźni designerów marki stał się model Saucony Shadow 5000, który wpisuje się w stylistykę kultowych miejsc na kulturalnej mapie Nowego Orleanu.

W modelu „Brown Beignet” efekt końcowy kreują odpowiednio dobrane kolory i akcenty. Podstawę stanowi miks zamszu, skóry oraz siateczki, ale kluczowym motywem jest dbałość o detale jak przyprószone na biało panele w górnej partii cholewki, wprost odnoszące się do pudru, bez którego trudno wyobrazić sobie słynne pączki. Kolorami wiodącymi są odcienie beżu i brązu, a całość uzupełnia biała podeszwa z zielonym spodem, nawiązująca do charakterystycznego patio w Cafe du Monde. Biel jest również obecna na wyściółce oraz języku, gdzie widnieją także zielone logotypy kawiarni i butiku ze sneakersami. W ręce nabywców trafią jednak nie tylko buty, lecz także trzy pary sznurówek oraz wyjątkowe pudełko przygotowane z myślą o „smacznej” kolaboracji.

Buty są na tyle uniwersalne, że spokojnie można nosić je zarówno ze spodniami, jak i połączyć z sukienką. W poszukiwaniu miejskich stylizacyjnych inspiracji, warto zajrzeć na platformę Pakamera.pl, która street style ma opanowany do perfekcji! Natomiast limitowaną edycja butów znajdziecie w Polsce w sklepach Street Supply w Warszawie oraz Sneaker Studio w Krakowie. Model można nabyć w cenie 599,99 zł.