Skocznie, słonecznie i kolorowo – nowy singiel zespołu Makiwara oraz letnie koncerty.

“Just Listen” to tytuł nowego singla zespołu Makiwara. Piosenka ma charakter muzycznego manifestu – to wezwanie do życia w zgodzie z naturą. Sześcioosobowa ekipa rozpoczęła także cykl koncertów.

To jest manifest na temat poszukiwania wolności i połączenia ze sobą, w relacji do innych ludzi – podkreślają artyści. – “Just Listen” to krytyka dzielenia świata granicami oraz sprzeciw wobec idei nieskończonego wzrostu, stosowania utartych schematów kiedy spotykamy ludzi z innej części świata. Makiwara dalej wyjaśnia – to podziękowanie dla matki natury za życie i nieskończoną inspirację. To jest dużo więcej, po prostu posłuchaj. Za oprawę graficzną odpowiedzialna jest Maryjka Babiak. Nagranie odbyło się w Sound & Wave Studios – stał za nim Grzegorz Mukanowski, odpowiedzialny także za miks i master.

Premiera Just Listen została uświetniona koncertem promocyjnym na warszawskiej plaży Żoliborz. Dzień później zespół wystąpił przed kilkoma tysiącami osób na festiwalu Witariada. Od środy zespół jest w trasie grając na festiwalach Wibracje, Racłacamp oraz Stacja Wolimierz.

Makiwara to klimaty world music i etno a do tego dużo rockowego szaleństwa z dodatkiem muzyki elektronicznej. Poprzednia piosenka, opublikowana w marcu – Arda, to dowód na muzyczne, szerokie horyzonty artystów. W grudniu 2020 roku ukazał się drugi singiel – High Above the Ground pokazujący kierunek interesujący zespół. Wcześniejszy singiel z 2019 roku – Baobab, został równie świetnie przyjęty. Ma ponad 360 tysięcy wyświetleń na Youtube.

Skład tworzą dzisiaj Patryk Tarajko – gitara, Laura Gantner skrzypce/ śpiew. Na saksofonie – Łukasz Bareja. Śpiewa również Phao Sanato kojarzony z Jah Love Sound System. Skład domyka wokalista i basista, Jan Szegda oraz perkusista, Cyryl Skiba – obaj współtworzą zespół Ignu. Gościnnie udział w nagraniu wzięła Alia Fay – flet/ śpiew.

Makiwara w obecnym składzie zawiązała się w czasie pandemii, w marcu 2020 roku. Lubią się określać jako organic rock.

Po więcej muzycznych nowości zapraszamy do naszej zakładki MUZYKA.