September Issue :: Wrześniowe okładki Vogue

Fashioniści wiedzą, że ze wszystkich pism na świecie najważniejsze jest ono – wrześniowe wydanie Vogue. W końcu czekamy na nie całe lato. September Issue to najobszerniejsze, najbardziej wyczekane i wychuchane wydanie roku. To też prezentacja najnowszych trendów na sezon fall/winter, za którymi po wakacyjnych miesiącach zdążyliśmy już zatęsknić. I oczywiście September Issue to najważniejsza okładka, na której pojawiają się najgorętsze nazwiska. Specjalnie dla was przygotowaliśmy subiektywne zestawienie najpiękniejszych tegorocznych okładek wrześniowego Vogue.

Mówiąc o Vogue nie wypada nie wspomnieć o naszym polskim wydaniu, na które czekaliśmy całymi latami. W końcu jest, i jest zachwycający. Wrześniowa okładka z piękną Christy Turlington odzianą w płaszcz od Jacquemusa, do którego przypięto broszkę ze słynnym logo Mody Polskiej to styl i klasa w najlepszym wydaniu. Na takiego polskiego Vogue’a czekaliśmy.

Poza polskimi okładkami ogromne wrażenie robi na nas jeszcze kilka światowych. Po pierwsze Vogue hiszpański i przepiękna Irina Shayk w długiej, bordowej sukni i nowej, krótkiej fryzurze. Uroda z gatunku tych, którym niewiele potrzeba i podoba nam się, że tak też została potraktowana przez stylistów i makijażystów – Irina doskonale wygląda w delikatnym, niewidocznym makijażu z włosami, które wydają się lekko mokre. Jakby dopiero co wyszła spod prysznica. Zachwycająca.

Na dwóch okładkach niemieckiego wydania kolejna piękność – Charlotte Casiraghi. I tu podobny trend – monakijska księżniczka w delikatnym make-upie i w naturalnej fryzurze. Prosto, klasycznie i pięknie. Ciekawa i trochę inna jest okładka Vogue koreańskiego, a na niej Lily-Rose Depp w dwóch wersjach. Na jednej okładce Lily-Rose spotyka anioła, na drugiej diabła. Oba wcielenia młodziutkiej modelki są zjawiskowe i wiarygodne. Ciekawi jesteśmy, w której wersji ją wolicie!

Ciekawa okładka to też Vogue Ukraina i Lara Stone w roli brytyjskiej arystokratki z pieskami rasy corgi na smyczy. Kogoś wam przypomina? Humorystycznie, ale z wielką klasą. Brawo!

W tym roku nie można też nie wspomnieć o sierpniowej okładce Vogue Italia, na której pojawiła się Madonna. Królowa pop przed chwilą obchodziła 60 urodziny, a sesja okładkowa dla Vogue to niewątpliwie doskonały prezent z okazji jubileuszu… choć musimy przyznać, gwiazda wygląda co najmniej 30 lat młodziej!

tekst: Julita Szczepańska