Saucony na 120 urodziny

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że w latach 60. Saucony było wyłącznym producentem obuwia dla NASA. Buty pojawiły się na nogach pierwszych astronautów, którzy spacerowali w przestrzeni kosmicznej. Saucony charakteryzują się unikalnym designem, a także zastosowaniem opatentowanych przez markę rozwiązań technologicznych.

Propozycja na ten sezon to przede wszystkim chłodne pastele, odważne połączenia odcieni oraz cenione klasyki. Kto z nas nie tęskni za szalonymi latami 90.? Modele lifestyle’owe, z których większość czerpie inspirację z butów do biegania, są właśnie utrzymane w klimacie retro oraz retro-running. W skład całej kolekcji jesienno-zimowej wchodzą sneakersy w 53 różnych zestawieniach kolorystycznych. Edycja specjalna będzie natomiast czerpać inspirację z amerykańskiej historii. W miejscowości Kutztown w stanie Pensylwania należy szukać źródeł powstania Saucony. Sama nazwa pochodzi od indiańskiego słowa „Saconk”, które oznacza miejsce, gdzie „spotykają się dwie rzeki”. Określenie odnosi się do rzeki Saucony Creek. Jej nurt, wraz ze znajdującymi się w rzece trzema głazami, możemy dostrzec w aktualnym logo amerykańskiej firmy. Trzy kropki oznaczają dokładnie trzy wspomniane głazy.

Amerykańska marka Saucony słynie z produkcji butów do biegania, a jej początki sięgają… 1898 r. Jest zatem jednym z najstarszych brandów na świecie. W ofercie można także znaleźć produkty inspirowane codziennym, sportowym stylem. Kolekcja damska Originalsów na sezon AW’18 obfituje w błękity, brudne róże, beże, szarości oraz odważne odcienie oranżu, kurkumy i morza bałtyckiego. Mężczyźni mogą wybierać spośród miksu klasycznych odcieni błękitu, granatu, beżu, czerni i bieli z odważnymi akcentami czerwieni, bordo czy żółtego.

White Noise – nowa propozycja dla biegaczy i pasjonatów fitnessu

Paryż słynie z jednego z największych maratonów na świecie. Trudno wyobrazić sobie lepsze miejsce na premierę nowej kolekcji butów dla wszystkich pasjonatów sportu. To właśnie w stolicy Francji marka Saucony zaprezentowała White Noise, czyli kultowe modele butów w zupełnie nowej odsłonie. Nowa gama produktów czerpie inspirację z „jasnej strony” biegania. Buty charakteryzują się wyjątkowym designem, w którym główną rolę odgrywa kolor biały. „Biały szum” odwołuje się do jasności myśli, która towarzyszy nam podczas biegania. White Noise obejmuje najpopularniejsze modele butów do biegania dostępne w ofercie Saucony zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Każdy z nich jest wyposażony w technologię EVERUN, która zapewnia ciągłą amortyzację oraz wpływa na zwrot energii podczas biegu.