Pracowite lato, przygotowania do wydania nowego albumu, oraz licznie propozycje i wyjazdy mogły pokrzyżować plany koncertu w plenerze, ale udało się! Zapraszamy na koncert Rubber Dots w Kurorcie!

Rubber Dots to elektroniczny projekt założony w 2010 roku. W ciągu trzech lat istnienia wydali płytę długogrającą („Rubber dots” 2011) i dwie epki („LowTek” oraz „…—” 2013). Mieli okazje grac na największych festiwalach w Polsce (Open’er Festival, Selector, Coke Live,Spring Break), wspólne koncerty z Crystal Fighters (Warszawa – Stodoła, Kraków – Studio) oraz Karin Park.

Od czasu wydania swojej ostatniej epki duet zamknął się w studio mocno skupiając uwagę na tworzeniu materiału redefiniującego ich dotychczasowa twórczość. Praca zaowocowała ukończeniem spójnego albumu, zawierającego niepokojące i nostalgiczne kompozycje. W progresywnych utworach udało się zachować ruch – dzięki nierównym bitom, przesterom i brudnemu elektronicznemu brzmieniu.

Zespól ucieka od piosenkowego schematu czego dowodem jest najnowszy singiel – Backemo, celowo pozbawiony treści w warstwie tekstowej. Słowa w pozostałych numerach inspirowane są poezją futurystyczną, obrazami manierystycznymi oraz okresem Wielkiej Emigracji i historiozoficzną spuścizną Hotelu Lambert.

 

Co? Koncert Rubber Dots

Gdzie? Kurort nad Wisłą

Kiedy? 23/07/2014, start: 21:00

Więcej info: https://www.facebook.com/events/325415170955166/