Rośliny XXL w Twoim domu

Drzewo w dużym pokoju, w łazience, w sypialni? Rośliny w rozmiarze XXL opanowują stylowe wnętrza. Stają się żywą dekoracją. Unikatową. Te wyhodowane od małego dodatkowo budzą ogromy sentyment i radość z patrzenia na nie każdego dnia.

W donicy można posadzić namiastkę drzewa – ogromną roślinę osiągającą imponujące rozmiary. Tego rodzaju kwiaty najlepiej sprawdzą się w dużych wnętrzach, gdzie eksponujemy je pojedynczo. Wystarczy tylko jeden okaz, aby skromne pomieszczenie nabrało wyjątkowego charakteru. Gdy miejsca jest więcej można łączyć kwiaty XXL i stworzyć piękną domową dżunglę. W jaki sposób? W naszej galerii znajdziecie podpowiedzi. Rośliny które przewijają się w niej najczęściej to kwiat o najpiękniejszych liściach na świecie, inspiracja wielu ilustratorów: monstera deliciosa. Rośnie bardzo szybko i jest mało wymagająca.

Drzewo o wielkich liściach i stosunkowo cienkim pniu to fikus dębolistny. Zależnie od sposobu pielęgnacji i przycinania może przybrać różne postaci. W każdym wcieleniu wygląda równie cudownie.