Biżuteria to element, który potrafi całkowicie odmienić strój. My poszukując nowych skarbów sięgamy często do polskich marek. Jednym z naszych ulubieńców jest Rett Frem. Rodzimy brand pochwalił się właśnie nową kolekcja o nazwie Dziewanna.

Rett Frem to polska biżuteryjna marka, której produkty powstają z miłości do minimalizmu. W świecie przepełnionym przez wszelkiej maści przedmioty, kolory i dźwięki dają nam oni rzeczy proste i piękne, które nie komplikują, ale ułatwiają. Najnowsza kolekcja marki to podróż w odległe czasy, kiedy ludzie wierzyli w Świętowita, a rusałki zabijały łaskotaniem. Linia przynosi na myśl beztroskie bieganie po lesie z wiklinowym koszem pełnym owoców. Nosząc ją poczujemy zapach mięty, ciepło słońca na twarzy i smak podpłomyków.

Kolekcja Dziewanna jest wynikiem fascynacji stwórców marki kulturą Słowian. Odwołuje się ona zarówno do biżuterii ludowej, jak i stylu życia naszych przodków, przekuwając to co najpiękniejsze na język współczesny. Minimalistyczne srebrne i złocone formy w swojej subtelności zdobią bez przerysowania. Choć inspirowana folklorem jest absolutnym zaprzeczeniem dotychczasowych skojarzeń z biżuterią folklorystyczną. Całość została zwieńczona odwołaniami do języka staropolskiego, które odnajdziemy w nazwach poszczególnych elementów kolekcji.

Cała kolekcja Dziewanna dostępna jest już na platformie Pakamera.pl.

źródło: materiały prasowe