Restauracja Zielnik :: Bajkowe Ogrody

Istnieje taki ogród w Warszawie… Ogród inny niż wszystkie. Intymny, urokliwy, bajkowy. Jego bramy otwierają pierwsze majowe dni. Położony w Parku Dreszera jest wspaniałą propozycją na słoneczny czas w towarzystwie przyjaciół i doskonałych potraw serwowanych przez znamienitego szefa kuchni Krzysztofa Soszyńskiego. Korzystajmy z jego cienia i kojącej zieleni oraz wspaniałych smaków jakie oferuje swoim gościom, zanim zamkną go jesienne chłody.

Metropolitalna oaza
To ogród, który bez wątpienia warto odwiedzić w sezonie letnim. Jeden z najładniejszych i najbardziej przytulnych w stolicy. Niewielki, dyskretny i pełen zieleni. Stworzony dla tych, którzy chcą odciąć się od zgiełku miasta. Podobnie jak cała restauracja urządzony w dobrym guście, z dbałością o detale. Przygotowany na każdą pogodę i porę dnia. Jest wymarzonym rozwiązaniem na rodzinny obiad, popołudniową kawę i deser z przyjaciółką lub romantyczną kolację. To takie miejsce, które chciałoby się pokazać gościom z zagranicy ale również samemu do niego powracać.

Ojczyste smaki bez sztampy
Zielnik od dawna znany jest z tradycyjnej polskiej kuchni na wysokim poziomie. Tradycyjnej lecz z pewnością nie nudnej. Przed stagnacją chroni ją młody i kreatywny zespół pod dowództwem doświadczonego i pełnego pomysłów szefa kuchni. Kulinarna wizja Zielnika oparta jest na świeżych, sezonowych produktach od sprawdzonych dostawców. Dlatego też wiosną nie może zabraknąć tu szparagów, rabarbaru czy też botwinki. Sezonowość odczujemy głównie zamawiając zupy. W okresie letnim będą to chłodniki: litewski i rabarbarowy – idealne na ciepłe dni. Ogrodowe menu Zielnika na każdym etapie jest lekkie i wiosenne. Grillowany bakłażan w sosie miętowym, tradycyjna kaszanka z jabłkiem i musztardą cebulową, szparagi w sosie holenderskim czy znakomite, świeże sałaty subtelnie zaostrzą apetyt przed daniem głównym… Na które możemy wybrać soczystą karkówkę,  jogurtowego kurczaka, łososia z grilla lub delikatne carpaccio z awokado. Desery również wpisują się w letnią konwencję i są doskonałym zwieńczeniem smakowitego posiłku na świeżym powietrzu. Krucha tarta z owocami a może puchar lodów? Każdy wybór jest prawidłowy.

Rodzinna przestrzeń
Mokotowska restauracja to miejsce, które warto wziąć pod uwagę planując familijne spotkanie. Zaadaptowana i urządzona została tak by gościć rodziny z dziećmi. Oferuje szereg udogodnień dla rodzin, które przychodzą z wizytą w pełnym składzie, a jej personel wyczulony jest na potrzeby najmłodszych klientów. Jedną z dodatkowych i wyjątkowo cenionych atrakcji jest kameralny i dobrze wyposażony plac zabaw wchodzący w skład ogrodu. Wzorowo spełnia swoje zadanie – dając chwilę oddechu rodzicom i zapewniając bezpieczną rozrywkę energicznym pociechom.

Restauracja Zielnik
ul. Odyńca 15
, Warszawa