Quadritello della moda – czyli sposób na włoskie wakacje.

Lekcja włoskiego stylu nr 16.

Wyśnione miejsce dla zakupoholiczki – quadritello della moda – modowy dystrykt wyznaczony przez 4 ulice: Via Montenapoleone, Via Sant’Andrea, Via della Spiga, Via Manzon. Serce to Via Montenapoleone. Wg amerykańskich badań ulica ta znajduje się wśród pierwszych najbardziej prestiżowych i najdroższych ulic świata. Porównywana jest do: Fifth Avenue w Nowym Jorku, Avenue des Champs Elysées w Paryżu, Causeway Bay w Hongkongu, Oxford Street w Londynie i Pitt Street Mall w Sydney. Nazwa pochodzi z 1804 roku jeszcze z epoki napoleońskiej. W złotym czworoboku Mediolanu roi się od turystów, miłośników mody i biznesmanów.

Na stosunkowo niewielkiej powierzchni znajdują się sklepy wszystkich najbardziej znaczących marek rynku mody. Prada, Armani, Versace, Gianfranco Ferré, Dolce & Gabbana to tylko niektóre z nich J. Piękne wystawy, wnętrza projektowane przez najlepszych designerów wabią przechodniów. Butiki prześcigają się w jak najciekawszym sposobie urządzenia i prezentacji najgorętszych kreacji ze światowych pokazów mody. Obowiązkowy punkt na mapie zwiedzania każdej fashion victim.

quadritello2

quadritello1

Dodatkowo krótki film przedstawiający część sklepów, które można odwiedzić w Quadritello della moda (oraz towarzyszące mu disco, iście włoska oprawa 😉 ) przesłuchajcie do końca …