Boskie przygody w wielkim mieście

W wielu mitach bogowie co jakiś czas zstępują na ziemię i przebywają wśród ludzi. Ukraiński artysta legendy o bogach i herosach potraktował bardziej serio. W intrygującej serii The Daily Life of Gods bogowie żyją swawolnie w miejskiej dżungli kompletnie nie przejmując się swoim boskim pochodzeniem. Dobrej zabawy!

Postaci znane miłośnikom sztuki z klasycznych dzieł malarskich wybrały się na zwiedzanie ukraińskiej stolicy – Kijowa. Bohaterowie całkiem nieprzeciętni i niezwykli. Damy o rubensowkich kształtach, bogowie z lirami, rozmodlone anioły, subtelne Madonny zostały uchwycone w codziennych sytuacjach typowych dla zwykłych śmiertelników. Jeżdżą tramwajem, metrem, odwiedzają ulubiona kawiarnię, spotykają się ze znajomymi w miejscowym pubie czy wracają rozbawieni po całonocnej imprezie ze znajomymi. Projekt pozwala spojrzeć na znane postaci sztuki z bardziej ludzkiej perspektywy. Inspiracją artysty Alexey’a Kondakova były codzienne podróże  metrem do pracy. Czy tylko zwykli śmiertelnicy mają takie prozaiczne, codzienne i nużące zwyczaje? Postanowił to sprawdzić i nieco zaczarować rzeczywistość.

Ciekawa byłaby wersja tego projektu w formie performance’u. Wyobraźcie sobie tak wyglądające postaci poruszające się po ulicach miast. Hm działa na wyobraźnię…

 

Źródło: pinterest