PROJEKT PUF! :: GENERATIONS

Więzi między pokoleniami można budować́ na wielu płaszczyznach. Wspólne stworzenie przedmiotu z rodzicami, majsterkowanie przy nim z dziadkiem, czy budowa na nim z babcią namiotu z koców i chust, to doskonałe okazje by spędzić razem czas.  Stołek, to mały, niewidoczny przedmiot który zawsze powinien być pod ręką. Idealny gdy babcia obiera warzywa na zupę lub gdy wnuczek z dziadkiem naprawiają coś w kuchni.  Podręczny i wygodny PUF dzięki swej lekkości jest łatwy do przeniesienia zarówno dla osoby starszej jak i najmłodszych członków rodziny.  PUF! to projekt DIY gotowy do użycia po 48 godzinach od napełnienia.
Skąd pomysł na stworzenie PROJEKT PUF!?
Stołek PUF! jest wynikiem eksperymentów materiałowych oraz technologicznych. Szukaliśmy takiego połączenia materiałów, które same z siebie nie posiadają właściwości konstrukcyjnych, natomiast połączone są zdolne do przenoszenia pewnych obciążeń. Eksperymentowaliśmy też z formą stołka, sposobami szycia, sposobami napełniania itd. Oprócz tego lekkość i możliwość „złożenia” mebla w domu przez użytkownika stały się dla nas wyznacznikami do których dążyliśmy.

Czy wiążecie swoja przyszłość z projektowaniem?
Oczywiście! Od dzieciństwa takie działania jak wymyślanie i tworzenie, są naszą pasją, banalnie to brzmi, ale tak jest. To wypadkowa naszych doświadczeń oraz późniejszy rozwój na uczelni przyczynił się do tego, że wiążemy swoją przyszłość z projektowaniem. Wszyscy troje realizujemy kierunek Industrial Design w School of Form, wzajemnie się motywujemy do dalszego działania. Obecnie wszyscy intensywnie pracujemy nad projektami dyplomowymi w School of Form, ale nasze głowy są pełne pomysłów, które będziemy realizować tuż po zakończeniu edukacji. Nie możemy się doczekać!

Jak wpłynął na Wasze życie udział w konkursie Generations?
Udział w konkursie Generations sprawił, że zdobyliśmy dużo doświadczenia przy współpracy z poważnymi partnerami biznesowymi. Udział w procesie wdrażania produktu na rynek to marzenie niejednego studenta wzornictwa przemysłowego. Przejście każdego z poszczególnych etapów tego procesu w tym konsultacje ze specjalistami, technologami, managerami czy marketingowcami było dla nas bardzo rozwijające. Stołek został pokazany dzięki tej współpracy szerszemu gronu odbiorców. Jesteśmy zadowoleni, że PUF! zaczyna żyć swoim życiem, że to, nad czym eksperymentowaliśmy, z pomysłu stało się produktem.

Czy PROJEKT PUF! to początek czegoś nowego?
W PUF!ie drzemie potencjał. Można rozwijać ten produkt, nadawać mu nowe formy, albo zastanawiać się nad innymi zastosowaniami podobnej technologii. Dla nas to także początek czegoś nowego, kolejnych projektów, popartych wiedzą zdobytą w trakcie pracy nad PUF!em.

Komu chcielibyście podarować swoje dzieło?
Wszystkim, którzy chcieliby sprawić przyjemność swoim bliskim. Osobom lubiącym eksperymentować. Szczególnie dzieciakom, PUF! sprawdza się genialnie w dziecięcym otoczeniu. Nie tylko jako mebel, dzieci najlepiej znajdują dla niego zastosowanie.

PROJEKT PUF! – proj. Olgierd Jaskulski, Jadwiga Pańczyniak, Valerie Riabko