Przedstawiamy sylwetkę Maxwella , niezwykle utalentowanego i prężnie rozwijającego się fotografa modowego ze Szczecina, który zaczynał jako samouk, natomiast dziś może się pochwalić licznymi komercyjnymi publikacjami i współpracą z największymi. Do swojego najnowszego projektu dla Fashion TV, fotograf zaprosił operatora Lukasa Chmiela i platformę modową Pakamera.pl.

 

Jak doszło do współpracy Maxwell/Lukas Chmiel/Pakamera?

Szukałem dobrego  reżysera  do mojego nowego projektu jakim była sesja dla Fashion Tv. Styl  pracy Lukasa i podejście do niej  bardzo mi sie spodobał. Następnie potrzebowałem miejsca i rzeczy, do tej sesji. Producentka Kej Drewa, współpracująca z Lukasem, zaproponowała Pakemerę, co tym bardziej mnie ucieszylo ponieważ Pakamera jest cenioną platformą modową. Plan sesji  zorganizowaliśmy w showroomie Pakamery przy Pl. Trzech Krzyży w Warszawie. Owocna współpraca przerodziła się w w niebywały efekt. Czego dowodem jest sam film.

 

 

 

 

W sesji udział wzięły projekty dostępne na Pakamera.pl : Polańska&CoRepublika Artystyczna, Monika Roth, Unikke Design, Sylwii Snoch, Agi Jensen Design 

 

 Kiedy i w jakich okolicznościcach rozpoczęła się Twoja przygoda z fotografią?

 

Fotografia jest moją pasją i pracą. Pracą, którą kocham i nie sądzę, by cokolwiek mogło mnie teraz zatrzymać. Mój ojciec był fotografem i to zainspirowało mnie, aby chwycić aparat w swoje ręce. Nie chcę by to czego mnie nauczyl zostało zmarnowane. To, że robię zdjęcia to mój osobisty hołd dla niego. Dzięki niemu robię to co robię, dzięki niemu teraz udzielam wywiadu i dzięki niemu i dla niego staram się codziennie być lepszym fotografem oraz czlowiekiem.

 

Fashion Tv zapoprosiło Cię do współpracy. Powstał backstage z Twojej sesji zdjęciowej. Nie każdy może liczyć na takie wyróżnienie, czy zmieniło to Twoje podejście do pracy?

 

Zmieniło ponieważ to wyniosło mnie na inny poziom. Mam na myśli osobisty poziom jako fotografa i czlowieka. Dzięki temu wiem, że muszę teraz bardziej starać się by wykonywać lepsze zdjęcia. Dla niektórych jest to „tylko Fashion Tv” a dla mnie jest „aż” Fashion tv.

Nie codzień można siebie oglądać w najlepszej telewizji modowej świata prawda:)?

 

Z których publiakcji jesteś szczególnie zadowolony?

 

Tak naprawdę to z każdej. Publikacje są mniejsze i większe ale cieszę się z każdej tak samo. Nie ma dla mnie rożnicy czy publikuję w dobrym modowym czasopiśmie czy portalu internetowym. Jestem fotografem, wykonuje zdjęcia i uwielbiam to. Dziś mogę sfotografować modelkę z pierwszych stron gazet, a na drugi dzień zwykłą dziewczynę. Nie zamykam się tylko na jeden dział, temat, styl, ludzi, modelki itp. Fotografia to bardzo obszerny „świat”, w którym każdy fotograf znajdzie swoje miejsce. Ten rok był bardzo udany jeśli chodzi publikacje. Wykonałem okładkę Playboya, miałem swoją wystawę na Fashion Week w Łodzi, do tego doszła duża kampania kosmetykow dla firmy z Nowego Jorku, a teraz Fashion Tv.

 

Czy moda jest numerem jeden wśród twoich zainteresowań?

 

Chcialbym odpowiedzieć, że „tak” bo to by było takie medialne ale tak nie jest. Mody nie rozumiem i raczej nie zrozumiem nigdy. Fotografia, ludzi, emocje to jest na pierwszym miejscu. Jeśli dodasz Maxwella i dobrego stylistę czy projektanta to zaufaj mi wyjdą z tego ciekawe zdjęcia:)

 

Plany na przyszłość?

Wiem, że pytasz o plany zawodowe ale mój plan na przyszlość jest taki by być lepszym człowiekiem, bo kiedy jesteś lepszym człowiekiem będziesz lepszym fotografem, a jak jesteś lepszym fotografem, to jesteś lepszym człowiekiem. Czlowiekiem szczęśliwym i spełnionym. Szczęście, pogoda ducha jest i była  bardzo ważna i cenna. Bez tego nie można odnieść sukcesu. Nigdy nie można w siebie zwątpić . Trzeba znaleźć równowagę we wszystkim co się robi. Do wszystkiego podchodzić  z dystansem, a na kłopoty patrzeć jak na snujące się chmury. My jesteśmy niebem, a chmury niech sobie płyną. Czasami są to chmury burzowe, śniegowe, ale na twoim niebie zawsze – ale to zawsze – świeci słońce, które nigdy nie gaśnie. Trzeba o tym pamiętać… czasami go nie widać, ale to wcale nie znaczy, że go tam nie ma.

 

Dziękuję za rozmowę.

5

14

19

 rozmawiała: Agnieszka Strzałkowska

Photographer – Maxwell
Cinematographer/ Editing – Lukas Chmiel
Production – Kej Drewa

Models: Anya / United4models
Cloe / Future Models Management

Co production – Aga Strzałkowska/Pakamera
Stylist – Maciej Macy Czerniejewski
Make up – Aneta Chaber-Stankiewicz /Emerald Project
Hair – Ada Antczak

Music – Miko Czajkowski