Premiery projektu My Name Is New

Dawno już nie było tak, by wszystkie nowe utwory, które włączamy do My Name Is New pochodziły od artystów debiutujących w projekcie. Dzieje się to dzisiaj i mamy nieskrywaną radość, że wciąż trafiają do nas muzycy, o których wcześniej nie słyszeliśmy. Wśród dzisiejszych debiutantów znaleźli się twórcy, którzy reprezentują bardzo różnorodne brzmienia i style muzyczne, co oczywiście tylko dodaje kolorytu naszej inicjatywie. Poznajcie więc AURA., SG, Lucca Mazza, Demolicję, mimikomm i Odwróconych.

My Name Is New to projekt wspierający i promujący artystów solowych oraz zespoły. Jedną z najważniejszych części inicjatywy są jej działania edukacyjne. Każdy, komu uda się dostać do grona MNIN-owców otrzymuje: wsparcie merytoryczne, praktyczne porady na temat budowania swojego wizerunku w sieci, poszerzania swojej publiczności czy korzystania z ogólnodostępnych zasobów social mediów. Dodatkowo, artyści mają niepowtarzalną okazję wzięcia udziału w projektach specjalnych oraz wystąpić na żywo przed dużą publicznością.

Z tym ostatnim jest ostatnio ciężko, natomiast liczymy, że już niebawem na mniejszych i większych scenach zagoszczą artyści, którzy dołączyli dziś oficjalnie do My Name Is New. A są wśród nich zarówno projekty solowe, jak i kilkuosobowe zespoły, reprezentujące bardzo różnorodne brzmienia i style muzyczne.

Jednym z nich jest AURA., czyli Paulina Powroźnik, wokalistka i autorka tekstów, która każdą myśl potrafi zamknąć w melodiach. Twórczość AURY. to splot nastrojowych brzmień, które nie lubią bezpiecznych dźwięków. W swoich tekstach łączy różne spojrzenia na relacje i otaczający świat, którym towarzyszą niespokojne myśli. Potwierdzenie tych słów można znaleść w utworze „Nieznajomy”, do którego dodatkowo powstał teledysk. Kolejną artystką, która dołączyła do MNIN jest Sylwia Glimasińska. Sylwia to twórcza dusza, która oprócz komponowania, pisania tekstów i śpiewania zajmuje się także muzykoterapią i malarstwem abstrakcyjnym. Odzwierciedleniem jej działań oraz inspiracji jest piosenka „Connection”, która urzeka klimatem i spokojem ukrytym w dźwiękach. Ich przeciwieństwem jest z kolei to, co zaproponował nam Lucca Mazza. Pochodzący z Brazylii, a od kilku lat mieszkający w Polsce muzyk i kompozytor w My Name Is New pojawił się z konkretnym gitarowym graniem, które w numerze „Sleep upside down” przywodzi na myśl punk-rockowe brzmienia z początków XXI wieku.

Obok trzech debiutów solowych, do MNIN dołączyło dziś drugie tyle zespołów. Pierwszym z nich jest hip-hopowa Demolicja, którą tworzą Michał Lasota, Piotr Mstowski oraz Kevin Nolbert. Wspomniane trio zaskoczyło nas odważnym połączniem sampli i żywego brzmienia gitary elektrycznej, a także szczerymi i bardzo mądrymi tekstami. Ich „Amerykańskie naleśniki” to utwór opowiadający o rozprawianiu się z doświadczeniami z perspektywy czasu, będący próbą oceny siebie i innych przez pryzmat przyziemnych zdarzeń, o których często boimy się mówić otwarcie (do niego również powstał klip). Kolejny skład, jaki zagościł w projekcie to dwuosobowy mimikomm, który tworzą wokalistka Agnieszka Rassalska oraz producent Piotr Piskorski. Duet w swojej muzyce łączy alternatywny pop z elektroniką, dodając do tego przemyślane teksty. „Świat, którego nigdy nie zobaczę” to piosenka mówiąca o wyidealizowanej miłości, czekaniu, życiu po rozstaniu i utraceniu ukochanej osoby. Ostatnim składem, który włączyliśmy do MNIN są Odwróceni. Podobno znleźli się całkiem przypadkiem, lecz bardzo szybko znaleźli wspólny muzyczny język. Reprezentują konkretne gitarowe granie, któremu jednak daleko do sztampowego rockowego grania. Można się o tym przekonać słuchając i oglądając utworu „Bezsenność”.

Partnerami medialnymi wszystkich wyżej wspomnianych premier w My Name Is New są: All About Music, Magazyn Example, Muzykoholicy oraz Radio Kampus.