Premiera długo oczekiwanej płyty KARI

Trzeci studyjny album KARI miał swoją premierę 9. czerwca. Artystka wraca po ponad trzyletniej przerwie z albumem „I Am Fine”, nagranym w jednym z najlepszych studiów w Europie – Custom 34.

Dla fanów KARI nowa płyta może być niemałym zaskoczeniem. „I Am Fine” to kolejne naturalne wcielenie wokalistki, ale w zupełnie innym stylu. Dla poszukujących nowych brzmień́ i nowoczesnej produkcji to okazja do odkrycia jednej z najbardziej oryginalnych polskich artystek muzyki pop. 

Charyzma KARI, jej unikalna melodyka oraz brzmienia analogowych syntezatorów mogą przywoływać skojarzenia z artystami takimi jak: The Knife, MØ, London Grammar, Björk, czy soundtrack’iem serialu „Stranger Things”, który był dla zespołu wielką inspiracją podczas nagrań w studio. Przemyślane aranżacje oraz styl kompozycyjny Kari sprawiają, że „I Am Fine” trudno odróżnić od najnowszych produkcji zachodnich.

Artystka w swoim dorobku ma dwie autorskie płyty – „Daddy Says I’m Special” (2011, Nextpop) i „Wounds And Bruises” (2013, Nextpop). Nowy album „I Am Fine” zawiera 11 utworów, które powstały we współpracy z gitarzystą zespołu KARI –  Ryan’em Carins’em, który jest autorem większości tekstów. Producentką płyty jest sama KARI, natomiast do kilku utworów zaprosiła do współpracy brytyjskich producentów muzyki elektronicznej – Thomasa Trueman’a oraz Mountain Range.

Za stronę̨ wizualną albumu „I Am Fine”, podobnie jak przy poprzedniej płycie KARI, odpowiada Zuza Krajewska.