"Pozytywna" - nowy singiel zespołu MUNDINOVA - hipnotyzuje i uwrażliwia na słowo

„Pozytywna” zapowiada pierwszy studyjny album zespołu MUNDINOVA. Utwór to inspirująca, zarażająca optymizmem historia, stawiająca na przekaz i jakość w muzyce. Singiel jest dostępny w sieci od 25 maja.

„Pozytywna” pełna jest muzycznej wyobraźni. Charakteru utworowi dodaje nieoczywista aranżacja i jazzowe harmonie, zestawione z charyzmatycznym głosem wokalistki. „Pozytywna” odblokowuje pokłady radości, pobudzając instynkt wyzwolenia od stanu napięcia ‒ podkreślają członkowie zespołu MUNDINOVA.

Singiel to autorska produkcja trzyosobowego zespołu, w którego skład wchodzą doświadczeni artyści: aktorka i wokalistka ‒ Dorota Kołodziej, kontrabasistka i gitarzystka basowa ‒ Marzena Cybulka oraz gitarzysta ‒ Michał Wilczyński. W „Pozytywnej” usłyszeć można również brawurowe transowe solo bębnowe w wykonaniu Dariusza Kaliszuka. Autorką animacji wzbogacającej utwór jest artystka, Aksinya Semyanihina.

Singiel „Pozytywna” zapowiada album „W drodze”, który ukaże się początkiem lata i zawierać będzie dziesięć nowatorskich kompozycji. Możemy spodziewać się ciekawych rozwiązań harmonicznych i przewrotnych zabiegów muzycznych. Oprócz wspomnianego Dariusza Kaliszuka (perkusja, perkusjonalia), przy albumie zespół współpracował również z Mateuszem Szemrajem (oud, rubab, baglama) i Justyną Paluch (teksty). Wydawcą płyty jest Mundi Art.

Zespół MUNDINOVA to troje doświadczonych artystów, którzy spotkali się w 2017 roku i postanowili stworzyć unikalną i poruszającą muzykę, wyrywając się z utartych ram stylistycznych klasyfikacji. W swojej twórczości zespół chce przekraczać granice wyobraźni, stawiając równocześnie na profesjonalizm w muzyce. Partie poszczególnych instrumentów często traktowane są jako osobne linie melodyczne we wspólnym brzmieniu, a motywy przewodnie danego utworu są trampolinami do indywidualnych, wyjątkowych improwizacji.

MUNDINOVA ma już na swoim koncie wiele występów w Polsce i za granicą (m.in. w Norwegii na zaproszenie teatru Stella Polaris czy Irlandii na Galway Jazz Festiwal) oraz kilka nagród ‒ MUNDINOVA zwyciężyła podczas II edycji miedzynarodowego Bass&Beat Festival w 2018 roku oraz otrzymała nagrodę specjalną za kompozycję utworu „W drodze” na Festiwalu Wschody w 2019 roku. Każdy z członków zespołu może również pochwalić się indywidualnymi sukcesami oraz współpracą z cenionymi osobowościami kultury i sztuki.

Więcej o zespole znajdziesz TUTAJ
EXAMPLE.PL