Podróże ze sztuką w tle

1 / 1

Spotkanie z Anną Konik, artystką nomadyczną oraz pokaz dokumentu o uchodźstwie, inspirowanego nagraniem umieszczonym na YouTube to propozycje warszawskiego Goethe-Institut na najbliższy majowy weekend – 12 i 13 maja.

W piątek, 12 maja o godz. 18:00 wszystkich zainteresowanych czeka spotkanie z Anną Konik, artystką będącą nieustannie w podróży. Autorka mieszka i pracuje w Berlinie, Warszawie i Dobrodzieniu. Motyw podróżowania niejednokrotnie przewija się w jej twórczości. W roku 2009 Anna Konik była nominowana do nagrody Deutsche Banku „Spojrzenia” oraz do Paszportów Polityki. Wykładała w Instytucie Sztuki i Historii Obrazu na Uniwersytecie Humboldta w Berlinie, w International Summer Academy w Salzburgu i na wydziale Literatury i Lingwistyki Uniwersytetu w Bielefeld. Swoją twórczość traktuje jako krytyczny i empatyczny wgląd w rzeczywistość, historię i doświadczenie. Skupia się na odmienności, traumie, relacyjności.

Podczas wieczoru w Goethe-Institut Anna Konik przedstawi fragmenty swoich prac wideo i opowie o perspektywach artystyczno-badawczych swojej twórczości. Spotkanie poprowadzi dr Katarzyna Bojarska, badaczka literatury, krytyczka i tłumaczka.

Więcej na temat wydarzenia: www.facebook.com/events