„Pełnia w Skorpionie” już w ten weekend na Placu Hallera

TEATR XL im. Artystów Zaangażowanych zaprasza na makabreskę. Spektakl „Pełnia w Skorpionie” podejmuje temat wiary i tożsamości. Do czego bohaterowie są zdolni w imię wyznawanych wartości?

Pełnia w Skorpionie

Los zapisany w gwiazdach

Lekarka psychiatra, Anna i topowa influencerka, Wiola rywalizują o studio fotograficzne, które wynajmuje narcystyczny fotograf. Mężczyzna zauroczony obiema kobietami proponuje im wspólne korzystanie z przestrzeni. Jednocześnie nadchodzi pełnia w skorpionie, która według astrologów jest czasem, kiedy powinniśmy unikać ważnych decyzji. Bohaterowie wkraczają na niebezpieczną ścieżkę, z której nie ma już odwrotu.

“Nadchodzi pełnia Księżyca w znaku Skorpiona. To czas, kiedy możemy odczuwać dużą bezsenność, koszmary, wzmożony apetyt, somnambuliczne zachowania i lunatykowanie.”

Zamknięcie w mroku

Księżyc w znaku Skorpiona obdarza ogromną emocjonalnością, jednocześnie utrudniając budowanie szczerych relacji. Pokerowa twarz fotografa skrywa traumy i tajemnice. Nie zdając sobie sprawy z niebezpieczeństwa, Anna i Wiola ufnie wkraczają na ścieżkę, z której nie ma już odwrotu.
“Podczas pełni dochodzi do zaburzeń produkcji serotoniny zwanej hormonem szczęścia.”

Pełnia w SkorpionieMemento mori, czyli przekaz archetypu Skorpiona

Archetyp Skorpiona skłania nas do zmierzenia się ze śmiercią jako dopełnieniem życia. Pełnia w Skorpionie mówi nam: pamiętaj o śmierci. Wbrew pozorom może to być niezwykle motywujące zadanie. Oznacza, że nie pozostaje nam nic innego, jak ŻYĆ. Zapominamy, że nasze życie toczy się teraz, a jutro może nie nadejść nigdy. Ulgę od strachu przed śmiercią może przynieść groteskowość sytuacji, prawdziwe danse macabre w wykonaniu bohaterów.
“Dawniej uważano, że pełnia sprzyja nawet morderstwom.”
W czasie Pełni w znaku Skorpiona nasi bohaterowie powinni:

Unikać:

• zobowiązań i ważnych decyzji;
• odczuwania strachu, smutku, złości;
• pochopnego oceniania czyichś intencji;
• trudnych rozmów.

Zadbać o:

• uwolnienie się od ciążących sekretów;
• radość, szczęście i spełnienie;
• udane pożycie seksualne;
• ukochanie wewnętrznego dziecka;
• swoje granice.

Teatr XL
Plac Hallera 5 / 10 a, Warszawa
24 listopada, godz. 20.00
8 i 9 grudnia, godz. 20.00

Reżyseria: Andre de La Cruz
Występują: Diana Karamon, Katarzyna Hodana, Grzegorz Jarek, Przemysław Potyński (występ gościnny).

Bilety:
https://teatrxl.com/pelnia-w-skorpionie/#