Pearls of... Bienkovska AW 2023/24

Niegdyś wierzono, że perły to zastygłe łzy bogów. Przypisywano im magiczne właściwości, a nawet sporządzano na ich bazie amulety. Mówi się, że perły pomagają odrodzić się na nowo lub zamknąć pewien rozdział w życiu i rozpocząć nowy etap. Pogłębiają poczucie własnej wartości, samoakceptację, dodają atrakcyjności, elegancji i kobiecości. Zobacz kolekcję Pearls of… Bienkovska AW 2023/24.

Bienkovska AW 2023/24

Bienkovska AW 2023/24

To właśnie perły i ich mistyczna energia, stały się w tym sezonie inspiracją dla kolekcji „Pearls of…” marki Bienkovska. Pojawiają się w niej zarówno dosłownie – pod postacią biżuterii czy guzików, jak i symbolicznie. Cała kolekcja emanuje bowiem dojrzałym, eleganckim, klasycznym pięknem. Pewnym siebie, nie szukającym potwierdzenia czy poklasku w oczach innych.

Swetry projektu Mileny Bieńkowskiej od zawsze wyróżniały się eleganckim charakterem, jednak aktualna kolekcja idzie jeszcze o krok dalej. Wysokiej jakości dzianiny dają się łączyć z cekinami, atłasem i wytworną biżuterią, wchodzą na salony. Zaproponowane zestawienia na bazie swetrów, mogą być doskonałą inspiracją do wieczorowych, świątecznych czy karnawałowych, stylizacji.

Wśród nowości w kolekcji wyróżnia się oszałamiająca, czerwona etola z rękawami, wprost stworzona do wieczorowych kreacji. Kolor ten jest zresztą w ogóle mocno zaakcentowany – kobiecy i dojrzały, pięknie podkreśla świetlistość pereł i… kobiecą pewność siebie. Jak zdradza projektantka, czerwień jest jej ulubionym kolorem.

Nowością są też miękkie, lekkie kardigany ozdobione guzikami z perłowej masy. Piękne i dostojne, o warkoczowym splocie, wykonane są z włoskiej przędzy będącej mieszaniną m.in. wełny owcy i alpaki. A skoro o składzie przędzy mowa, pewnym zaskoczeniem może być pojawienie się w jesiennej kolekcji swetrów ze 100%, certyfikowanej bawełny. Są to jednak modele całoroczne – proste w formie, a więc uniwersalne, i na pewno mogące posłużyć przez wiele sezonów. To kwintesencja slow fashion i mody zrównoważonej.

Propozycją zaś już zdecydowanie bardziej casualową jest oversize’owy, szary sweter unisex, w którym można się zanurzyć w chłodne, zimowe wieczory.

Najnowsza kolekcja Bienkovskiej to jednak nie tylko swetry. Dla kobiet biznesu, ale i ogólnie tych lubiących nienaganną elegancję, powstały garnitury z krótką marynarką i spodniami z zaszewkami. Podkreślona talia i szersze ramiona to trendy z pewnością mocno widoczne w tym sezonie.

Kolekcję „Pearls of…” domyka i spaja biżuteria z naturalnych pereł. Naszyjniki i pierścionek powstały we współpracy Bienkovskiej z marką EtLumiere. Wszystkie metalowe części są wykonane z pozłacanej stali chirurgicznej, pojawia się też, dla kontrastu z czerwienią, zielony onyks. Nowoczesne, interesujące formy biżuterii podkreślają naturalne piękno pereł i pozwalają najprostszej nawet stylizacji dodać elegancji i klasy.

Sezon jesienno-zimowy to zdecydowanie czas przepełniony uroczystościami, których wagę chcemy podkreślić eleganckim strojem. Jak udowadnia Bienkovska, na rzecz wytwornego wyglądu nie musimy rezygnować z wygody. Otulający, miękki sweter, gdy wykona się go z najwyższej jakości przędzy i z dbałością o detale, może prezentować się wspaniale nawet na wielkiej gali. A na jakość właśnie, i ponadczasowy styl, marka kładzie największy nacisk.

Model: Milena Bieńkowska

Foto: Ela Bednarek

MakeUP: Magdalena Mielczarek

Cała kolekcja marki dostępna jest na platformie pakamera.pl