Pangzi ceramics : porcelana inspirowana japońską popkulturą.

bangzi ceramics/pakamera.pl
1 / 4

Pangzi Ceramics to marka znana z doskonałej jakości porcelanowych wyrobów, delikatne, filigranowe i zadziorne zarazem. Limitowana kolekcja inspirowana Japonią jest prawdziwą ucztą dla zmysłów, przenoszącą nas do krainy kwitnącej wiśni.

Na herbatę, kakao bądź kawę. 

Kubki i filiżanki Pangzi ceramics wykonane są  ręcznie z wysokiej jakości porcelany Bone China, ozdobione czarną kalką, która przedstawia odręczne rysunki. Inspirowane popkulturą na pierwszy rzut oka wyglądają jak zeszytowy brudnopis, jednak nic bardziej mylnego.  Każdy detal  jest doskonale zaplanowany i przemyślany. Występują w 3 kolorach: atramentowym niebieskim, czarnym i złotym. Elegancka kolorystyka, delikatność materiału, jakim jest porcelana i misterne rysunki cieniutką kreską. Całość wygląda intrygująco. Picie kwiatowej herbaty z takiego kubka to nowy wymiar przyjemności.

Porcelana Pangzi ceramics

Mimo iż artystka skłania się w stronę ceramiki użytkowej, to w każdej z jej prac przeważa myślenie czysto unikatowe. Produkt, który z założenia ma być seryjny, powtarzalny, w procesie rękodzielniczym nabiera cech jedynego w swoim rodzaju. Rodzące się wyobraźni kształty, przedmioty i postacie z ich historiami zostają przeniesione na kartkę, a dzięki porcelanie mogą następnie zaistnieć w trzech wymiarach. W ten sposób wprowadza nieco bajkowości do świata realnego i nadaje swoim wyobrażeniom realne kształty.

Karolina pracuje głównie w porcelanie, którą pokochała, ponieważ jak niemal żaden inny materiał pozwala precyzyjnie odtworzyć delikatność, a zarazem wyrazistość kształtów narysowanych uprzednio cienką linią na papierze. Odpowiednie kształtowanie i stosowanie różnych faktur umożliwiają doskonałe oddanie choćby charakteru ludzkiego ciała, które jest częstym motywem jej prac.

Je prace zdobi zawężona gamą kolorów, gdyż porcelana nie potrzebuje wielu ozdobników, i zwykle stosuję proste rozwiązania graficzne. Złoto, którego używa do zdobienia, nadaje produktom elegancji, a zarazem idealnie komponuje się z białą i czarną porcelaną.

Pani od porcelany

Zawsze pasjonują nas historie osób stojących za każdą z marek. Pangzi ceramics tworzy Karolina Krawczyk, która zafascynowała się rzemiosłem jeszcze w latach szkolnych, gdy trafiła na warsztaty ceramiczne. Poniekąd zdeterminowały jej przyszłość. Już wtedy wiedziała, że tym chce się zajmować, gdy dorośnie i tak podjęła studia na Wydziale Ceramiki i Szkła Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, zamieniając nadbałtycki krajobraz na miasto krasnali. Obecnie prowadzi własną pracownię. 

Kolekcja limitowana inspirowana Japonią jest dostępna okresowo.