Oryginalna biżuteria polskiej projektantki Katarzyny Hetman i jej marka Hetman Jewelry

Hetman Jewelry to zdecydowanie niebanalna marka. Otaczający świat, codzienność, jej oczywiste kształty zamienia w biżuterię. Odwołuje się do rzeczy bliskich, do codziennej przestrzeni takich jak architektura czy regionalne potrawy. Projektantka Katarzyna Hetman sama o sobie żartobliwie mówi, że jest jednoosobową manufakturą, marką, artystą, menadżerem, dostawcą i głównym krytykiem z wciąż za krótką dobą do realizacji wszystkich pomysłów.

naszyjnik pieróg

Naszyjnik pieróg / Hetman Jewelry

Swój mocny debiut miała w roku 2017 za sprawą pierwszej i bardzo regionalnej kolekcji Śląskie. Minimalistycznej biżuterii składającej się z symboli, kształtów i elementów architektury regionu województwa Śląskiego, które są nie tylko tłem życia codziennego projektantki, ale także określają charakter tego niezwykłego miejsca. Przestrzeni, która zapisuje się w naszym codziennym życiu i jest nieodłącznym elementem dla osób przebywających w tym regionie. Wśród najbardziej rozpoznawalnych budowli takich jak Katowicki Spodek czy szyby kopalniane, możemy znaleźć biżuterię inspirowaną pomnikiem Żyrafy z Chorzowskiego zoo, projektu Leszka Dutki i Leopolda Pędziałka, który jest charakterystycznym znakiem Parku Śląskiego, bryłki węgla czy charakterystyczne dla regionu kształty bloków mieszkalnych takich jak Katowickie gwiazdy czy Chorzowskie kolby kukurydzy.


Po projektach architektonicznych pojawił się pomysł stworzenia biżuterii z tradycyjną potrawą i podstawą niedzielnego obiadu na śląsku czyli kluskami śląskimi. Pierwsza wersja w 2d pojawiła się we wspomnianej kolekcji regionalnej, ale również była inspiracją do stworzenia odrębnej, drugiej kolekcji #polishfood, nawiązującej do najbardziej znanych i lubianych potraw kuchni polskiej. Regionalne smakołyki wykonane są w trzech materiałach: miedzi pozłacanej, srebrze lub srebrze pozłacanym, a niektóre projekty dostępne są także na zamówienie w 8-karatowym i 14-karatowym złocie. Do wyboru są kolczyki, naszyjniki oraz pierścionki – realistyczne oddanie kulinarnych kształtów a do tego bardzo apetyczne.

Jak dodaje sama artystka, w metalu oddaje kształty przyjemności życia codziennego i to, co spotyka wokół siebie na co dzień. Oprócz kluski śląskiej pojawiły się takie wzory jak krakowskie obwarzanki, oscypki, kopytka, pierogi czy rogale świętomarcińskie.

Kolekcja #PolishFood to alternatywa dla powtarzalnych, bezbarwnych wzorów obecnych w propozycjach wielu jubilerskich sieciówek. To taki mój słodki bunt z makiem i żurawiną – żartuje Katarzyna Hetman.

Po dużym sukcesie kolekcji z polskimi tradycyjnymi potrawami #polishfood oraz po wielu zapytaniach o wzory, niekoniecznie związane z naszymi rodzimymi przysmakami powstała trzecia kolekcja Smaki Świata inspirowana kulinariami z różnych części świata. W kolekcji możemy znaleźć bajgle, pierożki dim sum, sushi czy francuskie bagietki.

Jedzenie to nie tylko doznania smakowe to również podróż po miejscach i wspomnieniach związanych z nimi. To biżuteria dla wiecznie głodnych świata, smaków, doznań i wspaniałych wspomnień. Dla ludzi pełnych humoru, dystansu jak i lubiących gotowanie i jedzenie. To idealna propozycja dla tych, którzy cenią niebanalny design. Jak mówi sama autorka: Noście się smacznie!

Cała kolekcja marki dostępna w Pakamera.pl.