Każdego roku, kiedy Open’er dobiega końca, jego fani z niecierpliwością czekają na ogłoszenia występów podczas kolejnej edycji festiwalu. W tym roku organizatorzy nas nie zawiedli: na pierwszy ogień poszedł zespół RADIOHEAD i w zasadzie wszystko inne przestało się liczyć. A to przecież był dopiero początek…

Trudno uniknąć stwierdzenia: najlepszy line-up ever. Obok Radiohead, na scenach festiwalu wystąpią takie gwiazdy jak Solange, Foo Fighters czy uwielbiani James Blake i Moderat. Wiemy, że Open’er łączy pokolenia i muzyczne gusta, w tym roku widać będzie to w szczególności. Cofniemy się w czasie na koncercie zespołu Jimmy Eat World, będziemy mieli okazję posłuchać fenomenu ostatnich kilku sezonów, czyli grupy Rae Sremmurd – rapujących idoli nastolatek, który wystąpi na Tent Stage. W tym roku będziemy mieli również możliwość posłuchania fenomenalnego nowego albumu The xx na Orange Main Stage. Nie zabraknie też szaleństwa z The Kills i tańca z Nicolasem Jaarem, ulubieńcem fanów sceny klubowej na całym świecie. Prophets Of Rage zagra na scenie głównej w piątek, a tego samego dnia wystąpi na niej również Mac Miller. Polska reprezentacja festiwalowa prezentuje się nadzwyczaj dobrze. Na Orange Main Stage zagrają The Dumplings, niezwykle utalentowany duet, który w tym roku podbije również serca publiczności podczas prestiżowego festiwalu SXSW w Austin. Pierwszy raz na Open’erze wystąpi również Julia Pietrucha, a w ostatni dzień festiwalu na scenie głównej zobaczymy również głos młodego społeczeństwa, czyli Taco Hemingwaya. A to przecież jeszcze nie koniec ogłoszeń!

Nie zapominajmy, że Open’er Festival to nie tylko jedna z największych europejskich imprez muzycznych, ale również spotkanie z teatrem, performancem, modą i sztuką. Podczas poprzedniej edycji Festivalu, miasteczko zamieniło się w centrum sportu, zdrowia, wspierania organizacji NGO i kreatywnych warsztatów dla starszych i młodszych. Z niecierpliwością czekamy również na szczegóły dotyczące strefy mody. Wiemy, że Organizatorzy imprezy po raz kolejny nas nie zawiodą i zafundują najlepszy długi weekend roku.

 

źródło zdjęć: materiały prasowe, opener.pl, facebook