Olsen Twins - American dream girls

„Najbardziej znane siostry na świecie”, czyli słynne bliźniaczki Olsen kilka dni temu skończyły 30 lat. Amerykanki dorastały z całym światem na ekranie, zaczęły swoją karierę w wieku… Trzech miesięcy (!). Zrobiły zawrotną karierę, od najmłodszych lat zarabiały pieniądze, stały się idolkami nastolatek, które chciały być takie jak one. Olsenki nie grają już w reklamach, zajmują się projektowaniem i rozwijaniem swojego marketingowego imperium. Kim są dziewczyny, które podbiły świat?

Urodziły się w 1986 roku w Kalifornii, a już sześć miesięcy później dostały swoją pierwszą rolę w bardzo popularnym serialu Pełna Chata, gdzie na zmianę grały córkę głównego bohatera. Chociaż serial zakończył się w 1995 roku, kariera dziewczyn dopiero wtedy nabrała tempa. Zaczęły pojawiać się w coraz większej ilości filmów familijnych, komedii i produkcji dla nastolatek, stając się najpopularniejszymi siostrami w świecie show biznesu.

Filmy, seriale, reklamy, wielkie kampanie, a wreszcie – świat mody. Już od ponad 10 lat siostry Olsen nie pojawiają się w produkcjach filmowych. Rozwijają natomiast swoją markę ubrań The Row, za którą zdobywają prestiżowe nagrody związane z branżą modową i projektowaniem. Stały się niekwestionowanymi ikonami stylu, Mary Kate została wyróżniona w magazynie New York Times jako kreatorka nowych trendów. Charakterystyczny dla niej tzw. homeless look szybko stał się inspiracją dla projektantów i fanów mody, a sama Mary Kate była porównywana z takimi kreatorkami stylu jak Kate Moss czy Sienna Miller.

Dziewczyny nie spoczywają na laurach. Firma Dualstar, która została założona w latach 90. i należy do sióstr Olsen zajmuje się produkcją filmów, programów telewizyjnych, gier komputerowych i gadżetów związanych z najpopularniejszymi bliźniaczkami na świecie. Dziewczyny angażują się w działalność charytatywną, aktywnie działają w branży modowej i wciąż udowadniają, że mają niekończącą się ilość pomysłów, a imperium istniejące już 30 lat stale się rozwija.

Mimo że w przeszłości wzbudzały również wiele kontrowersji (Mary Kate miała poważny problem z narkotykami), przez cały czas pozostają idolkami milionów. Siostry Olsen dorostały  razem z naszym pokoleniem, popełniało te same błędy. Może dlatego wciąż wzbudzają naszą sympatię i ogromny sentyment?

 

 

źródło: pinterest, vogue, marie claire, the lounge