Okulary martix - to się nosi

Kaia Gerber / instagram.com
1 / 12

Film Matrix to już klasyk gatunku. W latach swojej świetlistości, był on jednym z większych źródeł inspiracji dla mody i kultury. Dziś moda ze świata sióstr Wachowskich powraca w całej swej okazałości. Absolutnym must havem sezonu są małe okulary matrix!

Moda kocha powroty. Musimy przyznać, że w większości przypadków są one naprawdę spektakularne. Jest tak również i w tym przypadku. Okulary matrix to znak, że wchodzimy w kolejny etap modowych czasów. Powoli odchodzimy od lat dziewięćdziesiątych, by przejść w nowe milenium. I choć w pierwszej chwili, możemy sobie pomyśleć, że lata 00′ nic dobrego do mody nie wniosły, to my szybko uspokajamy, że ten powrót jest naprawdę bardzo stylowy.

Inspiracja filmem Matrix pojawiła się na pokazach pokazujących kolekcje na sezon wiosna-lato 2018, głownie pod postacią akcesoriów, a raczej jednego konkretnego gadżetu – okularów. Ku zaskoczeniu projektantów i krytyków mody, przyjęły się one tak doskonale, że dosłownie w przeciągu kliku chwil, zaczęły nosić je takie gwiazdy jak Rihanna, Kaia Gerber, Bella i Gigi Hadid czy siostry Kardashian/Jenner. Część z nich poszła na całość, oprócz okularów do swojej stylówki dołączyli długie skórzane płaszczę, tworząc look wyjęty z filmów sióstr Wachowskich. To bardzo spodobało się projektantom, którzy te stylizacje uznali za zielone światło, do wprowadzenia tej mody na wybiegi. Dlatego w wielu pokazach na sezon jesień/zima 2018/19, między innymi – Alexander Wang, Philipp Plein, Dion Lee, mogliśmy oglądać modeli i modelki wyglądających jak ze świata, w którym oglądaliśmy Neo i Trinity.

My jednak, jak na razie, zdecydujemy się na pozostaniu przy samych okularkach, które występują w wielu wzorach, jak i kolorach. Najważniejsze w doborze odpowiedniego modelu to wielkość. Ważne by były one odpowiednio małe. Nie mają zakrywać całych naszych oczu, a jedynie lekko je okrywać – tajemniczo i nonszalancko. Okulary matrix to nasza totalna obsesja, a kolekcja, którą posiadamy z dnia na dzień niebezpiecznie się powiększa, i jak na razie nie planujemy jej końca!

źródło: pinterest.com