Odważne dziewczyny, wspaniałe głosy i więcej nowych artystów na festiwalu Great September w Łodzi

Temperatury za oknami są wystarczająco wysokie, ale podkręcamy je jeszcze kolejnymi ogłoszeniami w programie Great September Showcase Festival & Conference. Podczas drugiej edycji imprezy wystąpią przebojowe artystki, potężne głosy i nowe, zaskakujące wcielenia. Karnety na trzy dni festiwalu (14-16 września) są w sprzedaży.

Great September

Już za dwa miesiące cała branża muzyczna spotka się na festiwalu Great September, by wziąć udział w wielkim święcie muzyki. Program wypełnią koncerty największych polskich gwiazd oraz najciekawszych debiutantów, spotkania i rozmowy, warsztaty, wystawy, pokazy filmów i znacznie więcej – wszystko przez trzy dni trwania wydarzenia, w samym centrum Łodzi, które zamieni się w serce polskiej muzyki.

Do ogłoszonych już kilkudziesięciu niesamowitych artystów dochodzą dzisiaj kolejne elektryzujące nazwiska. Te już dobrze znane i takie, o których zaraz będzie głośno. Na drugiej edycji organizowanego przez Fundację Independent i Miasto Łódź festiwalu wystąpi stworzony po to, by grać na żywo Urbanski Bass Brass – nowy projekt wziętego muzyka, kompozytora i producenta, Wojtka Urbanskiego, współtwórcy uwielbianego na scenie muzyki tanecznej duetu Rysy, w tym projekcie odświeżającego klubowe i popowe przeboje w ciekawych aranżacjach. W nowej, solowej odsłonie zaprezentuje się Zuza Wrońska, znana z duetu Ballady i Romanse wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka, która pracuje teraz nad nową płytą. Na żywo poznamy też Effy, czyli artystyczne wcielenie aktorki i wokalistki, Kasi Sawczuk. Oraz KiM – wspólny projekt Edyty i Jacka Chrzanowskich, muzyków wchodzących w skład zespołów Hey, Scary’n’Eddie i Dawida Podsiadły, teraz nagrywających na pograniczu muzyki elektronicznej, alternatywnej i popu własne piosenki.

Great September to festiwal objawień i zaskoczeń, a tych warto szukać na występach przebojowych i odważnych kobiet, które w Łodzi będą mieć silną, muzyczną reprezentację. Po przerwie w nagrywaniu i koncertowaniu, na scenie znowu się pojawi Sonia pisze piosenki – dziewczyna z gitarą, która z powodzeniem grała już m.in. na OFF Festivalu. Niedawno wróciła, pewna już tego, że muzyka jest dla niej najważniejsza i chce nam to na Great September teraz pięknie wyśpiewać. W Łodzi zobaczymy też na żywo Susk – młodą raperkę, która nie gryzie się w język, ale nie lubi, gdy nazywa się ją „female Matą”. Bo sama ma wiele ciekawego do przekazania. Na scenie towarzyszyć jej będzie slotkakotka123.

„Potężny głos”, „Prosimy o więcej” – tak pod piosenkami Alicji Szemplińskiej piszą jej fani. Wokalistka, która wygrywała już telewizyjne programy – od „Hit Hit Hurra!” przez „The Voice of Poland” po „Szansę na sukces” – kolejnych zdobędzie zapewne na swoim koncercie w Łodzi. Na festiwalowej scenie posłuchamy również Mapy – solowego projektu Magdy Pasierskiej, znanej wcześniej z wokalnego duetu Me Myself And I oraz świetnie radzącej sobie w tak różnorodnych stylistykach, jak pop, soul, hip-hop, UK garage / 2step, Dominiki Płonki. Do programu drugiej edycji Great September dołączyły także interesujące brzmiące: Kathia, Córy Słońca, Anto9, Naoms, Lesbijski Groove, Tony myśli, J.Wise, Kosmos, Kinga i Karolina Pruś oraz Okawia.

Będą też intrygujący artyści! Wśród nich gitarowe trio The Branchers, z powodzeniem występujące m.in. na Festiwalu Młodych Talentów, a kilka miesięcy temu jako support zespołu Voo Voo. Wiktor Waligóra – młody wokalista, który śpiewanymi w sieci coverami zwrócił na siebie Dawida Tyszkowskiego i Natalii Przybysz. Daniel Godson, który gospelowej przygodzie i nagrywaniu tiktoków postawił na tworzenie i produkowanie własnych utworów, w popowych i soulowych klimatach. Festiwalowej publiczności przedstawią się również zespoły: Mud/o – o którego muzyce mówi się, że to „trudne emocje ukryte pod ironicznym uśmiechem” oraz shama – który dobrze czuje bluesa.

Wszystkich tych wykonawców zobaczymy na Great September w Łodzi w dniach 14-16 września. Podczas drugiej edycji festiwalu, na dużych, jak i mniejszych, bardzo klimatycznych wtopionych w niesamowitą architekturę miasta scenach, wystąpi w sumie ponad 100 artystów – kolejne ogłoszenia jeszcze przed nami!

Główna scena Great September stanie na ulicy Piotrkowskiej i będzie niebiletowana – dostępna dla wszystkich fanów dobrej muzyki! Oprócz tego czekają na nich liczne warsztaty, panele i spotkania. Z muzykami, menedżerami, promotorami, twórcami teledysków i projektów graficznych, realizatorami dźwięku, fotografami oraz innymi fascynującymi ludźmi, którzy na co dzień tworzą branżę muzyczną.

Karnety na festiwal, obejmujące wstęp na wszystkie koncerty oraz wydarzenia towarzyszące (m.in. panele, warsztaty, wystawy) są już w sprzedaży w cenie 179 zł. Można je kupić pod tym linkiem.

Podczas Great September zagrają: Kaśka Sochacka, Jann, Alicja Majewska, Bitamina gra „Kawalerkę”, Guzior, Rosalie., Dawid Tyszkowski, Włodi, Błoto, Moskwa, Trebunie-Tutki & Quintet Urmuli, Asster, Trupa Trupa, Ćpaj Stajl, Nypel, Lordofon, Wanda i Banda, Jan Emil Młynarski & Brass Federacja, Bielas i Marynarze, Rat Kru, Kajetan Wolas, Daniel Spaleniak, Hubert., koko die, Marcel Baliński Trio, Młody West, Bryan, The Cassino, Kamil Kempiński, Agata Radziszewska, Älskar, Stach Bukowski, po prostu Kajtek, Bart Gałązka, OSQAR, Magda Kluz, Gołębie, 19 wiosen, Zachwyt, Polski Zespół, bogdan sėkalski, Peter J. Birch, hage-o, Kuba i Kuba, Pola Chobot & Adam Baran, Markus ivi, Ranko Ukulele, we watch clouds, trujące kwiaty, Jan Bąk, Aga Bigaj, Smutny Tuńczyk, Black Radio, OATS, Paula Biskup, Serca, pawlack, Furda, Pola Nuda, Byty, Zespół Sztylety, NOSTALG1A, Biały Falochron, USO 9001, Bez i Nadzieja, Kondukta, Żurawie.

Chcesz poznać wcześniejsze ogłoszenia? Zajrzyj tutaj.