Nowy singiel Coldair

Czekamy z niecierpliwością na nowy album The Provider niepowtarzalnego Coldair. Artysta każe nam długo czekać na kolejny long play i buduje napięcie, publikując drugi singiel – Denounce. Kawałek miał swoją radiową premierę wczoraj podczas audycji Agnieszki Szydłowskiej.

Tobiasz Biliński, stojący za projektem Coldair, zapowiedział premierę płyty na 15. stycznia – jest na co czekać! Long play zostanie wydany przez wytwórnię Bilińskiego – Twelves Records, natomiast cyfrową dystrybucją i publishingiem zajmie się legendarna wytwórnia muzyczna Sub Pop, która odpowiada za pierwszy album Bleach, który zapoczątkował karierę jednego z najważniejszych zespołów świata – Nirvany. Powtórzę raz jeszcze: jest na co czekać.

Posłuchajcie Denounce. Singiel znacznie różni się od poprzedniego kawałka promującego płytę – Endear. Denounce jest najbardziej eksperymentalnym utworem w dorobku artysty. Niski wokal przeplata się z basem, mieszają się różne partie – to świadczy nie tylko o ogromnym talencie tego muzyka – samouka, ale także o tym, że na pewno nie raz na płycie zaskoczy nas czymś nowym i niebanalnym, na co naprawdę warto czekać. Biliński niewątpliwie hipnotyzuje, a my uwielbiamy artystów, którzy potrafią właśnie tak na nas zadziałać.

 

Posłuchaj kawałka na SOUNDCLOUD.