Annie Leibovitz jest autorką zdjęć do kalendarza Pirelli na rok 2016. Po raz pierwszy od 62 lat bohaterkami zdjęć nie zostały supermodelki, a kobiety związane ze światem kultury czy sportu, wybitne  w swoich dziedzinach. Na próżno szukać pośród kart kalendarza kobiet o idealnych figurach i nieskazitelnych twarzach. Kogo zobaczycie na zdjęciach?

Kobiety zaproszone przez Leibovitz do projektu to m.in. Serena Williams, Yoko Ono czy Patti Smith. W sesji wystąpiła jedna zawodowa modelka – Natalia Wodianowa doceniona nie tylko za dorobek zawodowy, ale przede wszystkim za działanie fundacji charytatywnej Naked Heart Russia. Pirelli 2016 to docenienie prawdziwych kobiet, tych, które odniosły sukces i włożyły ogromny wkład w rozwój kultury, sztuki czy sportu. Agnes Gund, filantropka, emerytowana dyrektor Museum of Modern Art w Nowym Jorku była ogromnie zdziwiona zaproszeniem do projektu. Jest najstarszą bohaterką zdjęć i jedną z najbardziej cenionych postaci świata sztuki.

Mamy ogromną nadzieję, że to nie jedyny tak nietypowy kalendarz Pirelli. Bardzo popieramy inicjatywę, w której uwaga skupiona jest nie tylko na seksualności bohaterek, ale również – czy przede wszystkim? – na ich wybitne osiągnięcia.

 

źródło: vogue.com