Nowości w HBO Max | 1 – 15 stycznia

Już 15 stycznia premiera wyczekiwanego serialu z Jodie Foster i Kali Reis w rolach głównych. „Detektyw: Kraina nocy” to sześcioodcinkowa produkcja, której fabuła opowiada o śledztwie rozpoczynającym się, gdy w Ennis na Alasce zapada długa noc, a ośmiu mężczyzn pracujących w Arktycznej Stacji Badawczej Tsalal znika bez śladu. Poniżej lista wybranych nowości w HBO Max.

Nowości w HBO Max | 1 - 15 stycznia

Programy i seriale w HBO Max:

Detektyw IV (True Detective) – Gdy w Ennis na Alasce zapada długa noc, ośmiu mężczyzn pracujących w Arktycznej Stacji Badawczej Tsalal znika bez śladu. By rozwiązać sprawę, detektyw Liz Danvers (Jodie Foster) i Evangeline Navarro (Kali Reis), będą musiały skonfrontować się nie tylko z mrokiem wewnątrz siebie, ale także zagłębić się w prawdy pogrzebane głęboko pod wiecznym lodem.

Filmy w HBO Max:

Teoria wszystkiego (The Theory of Everything) – Historia jednego z najwybitniejszych współczesnych umysłów, astrofizyka Stephena Hawkinga, który zakochuje się w koleżance z Cambridge, Jane Wilde.
Lorax (The Lorax) – 12-letni chłopiec opuszcza swoje plastikowe miasto w poszukiwaniu prawdziwego drzewa, aby na swojej drodze napotkać pewne zrzędliwe, leśne stworzenie.
Dziewczyna z portretu (The Danish Girl) – Małżeństwo artystów malarzy – Einara i Gerdy Wegenerów – zostaje poddane próbie, gdy mężczyzna postanawia zmienić swoją płeć.
Gwiezdne wrota (Stargate) – Starożytny artefakt znany jako „Arka” odegra kluczową rolę w toczącej się walce dobra ze złem.
Wspólna droga (A Shared Path) – Dwoje afgańskich dzieciaków rozpoczyna trudną podróż autobusem, aby na jej końcu odkryć, że łączy ich wspólna droga.
Czy jesteś mężczyzną? (Are You a Man) – Pewnej ciemnej nocy na miejscowym cmentarzu pewien młody chłopak próbuje udowodnić starszemu, pijanemu sąsiadowi, że jest mężczyzną.
Desperado – Antonio Banderas w roli byłego muzyka, który pragnie pomścić śmierć swojej ukochanej.
El Mariachi – Podróżujący mariachi zostaje wzięty za morderczego przestępcę i musi ukrywać się przed gangiem, który chce go zabić.
Errata (Erratum) – Kiedy badaczka odkrywa rycinę – we współczesnym języku francuskim – na fresku galijsko-rzymskim, jej racjonalność zostaje wystawiona na próbę.
Pewnego razu w Meksyku: Desperado 2 (Once upon a Time in Mexico) – El Mariachi po tragicznej śmierci swej ukochanej odsunął się od świata i pogrążył w rozpaczy. Niespodziewanie odnajduje go skorumpowany agent CIA, Sands. Sands chce, żeby El Mariachi udaremnił zamach na meksykańskiego prezydenta.
Anatomia czeskiego popołudnia (Anatomie ceskeho odpoledne) – Napięcie rośnie, a nad jeziorem gromadzą się tłumy. Muzyka cichnie, gdy znika dwóch chłopców. Można być świadkiem tragedii lub pozostać obojętnym.
Zwierzęta nocy (Nocturnal Animals) – Dystyngowana kobieta otrzymuje od swojego byłego męża manuskrypt książki. W trakcie lektury zaczyna myśleć o swojej dawnej historii miłosnej z autorem, co zmusza ją do ponownej oceny wyborów, jakich dokonała. Amy Adams i Jake Gyllenhaal w rolach głównych.
Lucy i Desi (Being the Ricardos) – Spojrzenie na skomplikowaną relację Lucille Ball i Desiego Arnaza podczas jednego krytycznego tygodnia produkcji ich serialu komediowego.
Gość weselny (The Wedding Guest) – Młody mężczyzna wyrusza w podróż z Wielkiej Brytanii do Pakistanu, aby zrealizować swój plan porwania kobiety sprzed ołtarza.
Wasyl (Vasil) – Inteligentny i charyzmatyczny bułgarski imigrant zmienia życie czterech postaci, które spotyka podczas dwóch miesięcy spędzonych w Hiszpanii.
Delirium – Bohater dziedziczy dom i dochodzi do serii niepokojących wydarzeń, które sprawiają, że zaczyna myśleć, że w budynku straszy.
Hop – Nastoletni zając opuszcza Wyspę Wielkanocną i wyrusza do Hollywood, by spełnić swoje marzenia o muzycznej karierze.
Sparta – Czterdziestoletni Ewald szuka nowego pomysłu na siebie i wraz z młodymi chłopcami przekształca podupadającą szkołę w fortecę.
Zerowy czerwca (June Zero) – W 1962 roku świat jest świadkiem publicznej egzekucji Adolfa Eichmanna, a w Izraelu w to wydarzenie były bezpośrednio zaangażowane trzy osoby.
Bez urazy (No Hard Feelings) – 32-letnia Maddie odpowiada na ogłoszenie rodziców, którzy poszukują fikcyjnej dziewczyny dla nieśmiałego syna, aby ten mógł zyskać pewność siebie.
Diabelskie nasienie powraca (The Bas Seed Returns) – Po śmierci ojca Emma mieszka z ciotką. Pojawia się jednak mnóstwo podejrzeń i dziewczyna musi za wszelką cenę zatroszczyć się o swój spokój.
Delikatnie (Gentle) – Kulturystka Edina jest gotowa poświęcić wszystko dla marzenia o zdobyciu mistrzostwa świata, które dzieli ze swoim partnerem życiowym i trenerem.
To miejsce (This Place) – Niezwykłe historie kilku kobiet, dla których tłem jest Toronto, najbardziej zróżnicowane miasto na świecie.
Położne (Midwives) – Po 5 latach nauki, Louise i Sofia w końcu stają się zawodowymi położnymi i podejmują się ogromnych obowiązków.
Jabłka smakują czerwienią (The Taste of Apple is Red) – Szanowany szejk jest rozdarty między rodziną a obowiązkami, gdy jego brat wraca na Wzgórza Golan po 47 latach wygnania.

Dokumenty:

Matrix: Pokolenie (The Matrix: Generation) – W 1999 roku narodziła się saga Matrix, która szybko stała się fenomenem popkulturowym, a jej prorocze aspekty są centralnym punktem tego dokumentu.
Dziecko czy oszustka: Przypadek Natalii Grace (The Curious Case of Natalia Grace) – Natalia Grace ujawnia nowe szczegóły dotyczące czasu spędzonego z Barnettami

Więcej o filmach i serialach HBO max znajdziesz w naszych wcześniejszych wpisach.