Nowości od polskiej marki Senkara, czyli nawilżająca maseczka awokado.

Chwila relaksu – kto z nas o niej nie marzy? Usiąść wygodnie w swoim ulubionym fotelu wieczorem i odpocząć. Relaks jest potrzebny każdemu. Wpływa pozytywnie na kondycję fizyczną oraz psychiczną. Oddziałuje na zdrowy wygląd cery. Przynosi ukojenie. Łagodzi napięcia i wzmacnia nasze zdrowie. A gdyby tak całość uzupełnić o naturalną maseczkę do twarzy? Dzięki niej możemy nawilżyć, zregenerować, oczyścić i wygładzić naszą cerę o dowolnej porze dnia. To dobry pretekst do chwili spokoju. Doskonale wie o tym dr Elżbieta Senkara, założycielka marki Senkara, która bogate portfolio kosmetyków naturalnych uzupełniła właśnie o nowy produkt, maseczkę nawilżającą Awokado.

Niezwykle przyjazna receptura maski, w której skład wchodzi niezastąpiony olej awokado, zapewnia natychmiastowe nawilżenie i odżywienie skóry. Całość niesie zapach kwiatów bawełny, symbolu świeżości i czystości. Awokado, to maska o kojącej, puszystej teksturze. Wykonana w przyjaznym dla środowiska trendzie waterless dzięki czemu nie zawiera konserwantów i ma długi termin minimalnej przydatności. Maseczka Awokado, jak wszystkie produkty marki Senkara, utrzymana jest w trendzie minimalistycznym. Składniki dobrane są w taki sposób, by maksymalnie wykorzystać właściwości nawilżające, łagodzące i zmiękczające. Dzięki temu jest idealna dla wszystkich typów skóry i doskonale wpisze się w każdą rutynę pielęgnacyjną. Niezwykle miła, otulająca konsystencja maseczki i odpowiednio dobrane składniki powodują natychmiastowe uczucie złagodzenia i ukojenia. Skóra po aplikacji jest nawilżona, gładka i miękka w dotyku.

Nowy produkt marki Senkara to przede wszystkim kosmetyk poparty wielomiesięcznymi badaniami. Skuteczne nawilżanie jest niezwykle ważne dla zachowania zdrowia i odpowiedniego wyglądu skóry. Biorąc pod uwagę znaczenie wody dla funkcjonowania i kondycji tkanek właściwa pielęgnacja powinna być oparta o kosmetyki nawilżające i wzmacniające naturalną barierę naskórka. Badania aparaturowe wykonane przez niezależne laboratorium wykazały, że po aplikacji maski Awokado SENKARA następuje natychmiastowy wzrost nawilżenia aż o 17% oraz obniżenie przeznaskórkowej utraty wody (TEWL) o 13%. Pomiar poziomu transepidermalnej utraty wody (TEWL) w naskórku pozwala na pośrednią ocenę stanu bariery naskórkowej. Mierzony jest za pomocą tewametru i informuje o dyfuzji wody niezwiązanej przez proteoglikany w kierunku warstwy rogowej naskórka. Jeżeli nie ma równowagi między wyparowywaniem wody, a jej przepływem, dochodzi do wysuszenia skóry, natomiast im więcej wody przepływa przez skórę, tym lepiej jest nawodniona. Pomiar TEWL jest niezastąpiony dla oceny funkcji bariery naskórkowej. Pewna ilość wody wyparowuje w ramach normalnego metabolizmu skóry. Jednak wraz z osłabieniem funkcji bariery naskórkowej, utrata wody wzrasta. Obniżenie TEWL jest zatem wynikiem wskazującym na poprawę funkcjonalności bariery naskórkowej. Wskazuje również na działanie łagodzące i kojące maski. Awokado zatem nie tylko mocno nawilża, ale również wzmacnia naturalną barierę skóry. Nawilżona i zdrowa skóra jest gładka, miękka, jędrna, pełna blasku i bardziej odporna na szkodliwe czynniki zewnętrzne. Badania zostały wykonane za pomocą specjalistycznej aparatury pomiarowej firmy Courage + Khazaka metodą pojemnościową (CORNEOMETER®CM 825 i sondy pomiarowej Tewameter® Triple TM 330T) i pokazują wzrost nawilżenia oraz spadek TEWL po jednej aplikacji maski Awokado Senkara.

Każdy z nas zasługuje na chwile odprężenia i relaksu dlatego już dziś sięgnij po najnowszy produkt marki Senkara. Maseczka Awokado to idealny kosmetyk, który uzupełni naszą codzienną pielęgnację. To dobry moment, by na stałe wprowadzić odprężający rytuał do codziennego życia i cieszyć się promienną i zdrową skórą twarzy.

Link do produktu:
MASECZKA AWOKADO: https://www.pakamera.pl/do-twarzy-maseczka-awokado-nawilzajaca-maska-do-twarzy-nr3004100.htm