Nowoczesne mieszkanie pełne charakteru - Gdynia Nowe Kolibki

Nowe Kolibki to zielona, spokojna dzielnica Gdyni. To właśnie tutaj w kameralnej zabudowie, architektki z pracowni Kowalczyk-Gajda zaprojektowały nowoczesne mieszkanie pełne charakteru. Realizacja powstała z myślą o młodej, aktywnej zwolenniczce odważnych i niestandardowych rozwiązań.

Mocny charakter realizacji widać już od samego wejścia. Ściany korytarza, pokryte naturalnym fornirem kamiennym, prowadzą dalej, ukazując wysoką zabudowę stolarską w kolorze ciepłego dębu oraz lustro sięgające sufitu.  Natomiast drzwi zlicowane z frontami szaf skrywają wejście do garderoby.

Ważnym elementem w realizacji było połączenie kuchni z salonem. Klientka to osoba, która jest dużą miłośniczą kulinariów i potrafi poświęcić gotowaniu długi czas. Umilać go będzie z pewnością telewizor zamontowany nieopodal kuchni lub muzyka dobiegająca z salonu. Przenikanie się stref funkcjonalnych pozwala ponadto gościć przyjaciół, nie tracąc ani jednej wspólnej chwili. Sama kuchnia jest utrzymana w dość surowym klimacie. Dominują tu ciemne barwy, które mimo wszystko w żaden sposób nie przytłaczają. Warto jednak zwrócić tu uwagę na fronty zabudowy kuchennej. Wykonane zostały płyty pokrytej delikatnym deseniem krateczki. Podobną cechą charakteryzuje się blat i powierzchnia pomiędzy szafkami dolnymi i wiszącymi – ich kamienna struktura staje się widoczna po włączeniu podszafkowego oświetlenia. Półwysep pozwolił wygospodarować dodatkową przestrzeń do przechowywania. Tuż nad nim zawisła spawana, metalowa szafka wykonana na zamówienie, od spodu której umieszczono ledy doświetlające blat roboczy.

Salon w tym został zaprojektowany w taki sposób, by znaleźć w nim ukojenie po długim, wyczerpującym dniu. Miękka sofa zaprasza, by się w nią zanurzyć i skorzystać z bogatej biblioteki ulokowanej za jej plecami. Zabudowa wykonana na zamówienie przez stolarza zdołała pomieścić kolekcję ulubionych książek klientki, której zależało na wyeksponowaniu ich w salonie. Paski w dębowym wybarwieniu, biegnące od regału do telewizora, wprowadzają ciepło drewna do wnętrza zdominowanego przez odcienie szarości.

nowoczesne mieszkanie nowe kolibki

foto: kroniki.studio

Sypialnia to istna oaza spokoju i intymności. Tutaj również mamy kontynuacje ciemnej tonacji, która konsekwentnie pojawiła się również na firanach i zasłonach. Miękkie, przypominające welur tapicerowanie za łóżkiem wzmaga poczucie przytulności. Ujednoliconą gamę kolorystyczną przełamują lampki nocne marki Pallero, osobiście wybrane przez klientkę świetnie podkreślają to nowoczesne mieszkanie.

Marzeniem klientki było aby łazienka była niczym jej małe prywatne spa. Projektantki z pracowni Kowalczyk-Gajda osiągnęły ten efekt za sprawą połączenia surowych płytek o kamiennej strukturze z elementami w kolorze ciepłego dębu. Paski zamontowane na suficie nawiązują do dekoracji w salonie, tworząc dzięki temu spójną koncepcję projektową. Skojarzenia ze spa zostały przełamane za pomocą czarnej armatury nawiązującej do wnętrz o industrialnym charakterze.

Projekt: Sylwia Kowalczyk-Gajda, Hanna Kozicka
Fotograf: kroniki.studio || http://www.kroniki.studio