„Nowe Niebo” – debiutancki album duetu Kozyrska x Sieczak! „Powroty” są ostatnim singlem zapowiadającym album!

„Nowe Niebo” to debiutancki album duetu Kozyrska x Sieczak – muzycznego małżeństwa, które w swojej twórczości stawia na żywe brzmienie, słowo oraz pasję. Premiera albumu 25 czerwca 2021 roku! „Powroty” są ostatnim singlem zapowiadającym debiutancki album „Nowe Niebo”

Na płycie dwójka muzyków prezentuje 11 utworów, które są wynikiem połączenia ich osobistych inspiracji oraz wspólnych życiowych doświadczeń. „Nowe Niebo” to opowieść o poszukiwaniu prawdziwego „ja”, dążeniu do szczęścia i spełnienia, a także o zanurzeniu w teraźniejszości oraz byciu tu i teraz. Muzycznie zespół postawił na naturalne, organiczne brzmienie – w 11 kompozycjach zarejestrowanych w studiu Tall Pine Records pod producenckim okiem Łukasza Sieradzkiego usłyszymy rozbudowane harmonie wokalne oraz liczne gitarowe motywy wsparte żywym brzmieniem sekcji rytmicznej. Podczas tworzenia albumu duet czerpał inspiracje z poprzednich dekad jak również z tego co w muzyce świeże i aktualne nadając utworom charakterystycznego stylu i brzmienia.

Do tej pory ukazały się trzy single promujące album: „Jestem„, „Powolność” oraz „Droga„. 17 czerwca ukaże się ostatni singiel zapowiadający album pt. „Powroty” i będzie promowany zjawiskowym teledyskiem w reżyserii Mateusza Białęckiego.

„Powroty” są ostatnim singlem zapowiadającym nasz debiutancki album „Nowe Niebo”. Przy jego tworzeniu sięgnęliśmy po lekko psychodeliczne, gitarowe brzmienia oraz spokojne i melancholijne harmonie wokalne. Utwór spowija hipisowski nastrój, który nadaje mu błogą, beztroską atmosferę. Piosenka opowiada o nieustannym wracaniu do początku, poszukiwaniu prawdziwego „ja” i życiu w zgodzie z samym sobą. Do singla powstał zjawiskowy obraz w reżyserii Mateusza Białęckiego. Ten klip to efekt niezliczonych skoków do wody, długich planów zdjęciowych oraz wytężonej pracy wspaniałej ekipy ludzi. Przepiękne lokacje oraz nieprzewidywalne warunki na planie nadały teledyskowi onirycznego charakteru.  

Kozyrska x Sieczak to dwójka ludzi dla których liczy się słowo, żywe brzmienie oraz pasja. Ich piosenki to przeplatające się dźwięki współczesnej alternatywy, nostalgicznego popu oraz vintage’owego rocka. Stawiają na pełne, organiczne brzmienie i przebojowość, która niekiedy potrafi dryfować w stronę kojącej melancholii.
Początek zespołu wziął się od rozmowy jaką odbyli późnym latem 2018 roku na jednej z trójmiejskich plaży. Nieusatysfakcjonowani dotychczasowymi dokonaniami zdecydowali się podjąć wspólne muzyczne działania. W 2020 roku dali o sobie znać 5-utworowym mini albumem „Jeszcze Będzie Pięknie”. Pandemiczną rzeczywistość wspomnianego roku dwójka wykorzystała na pisanie i nagrywanie nowych kompozycji. Pierwsze owoce duet zaprezentował wczesną wiosną 2021 roku singlami „Jestem” oraz „Powolność”, które zapowiadają debiutancki album grupy. Ich dotychczasowe utwory można było usłyszeć na antenie Antyradia, Czwórki, Jedynki, Radia Nowy Świat oraz Radia 357, a także cotygodniowej playliście Spotify „New Music Friday Polska” oraz „Alternatywna Polska”.

Po więcej muzycznych nowości zapraszamy do zakładki MUZYKA.