Non/fiction rusza z podkastem NA UCHO

Magazyn reporterski Non/fiction wychodzi poza papier i rusza z podkastem „NA UCHO”. O czym będzie pierwsza seria? O zaskakującym tle non-fiction, o wyzwaniach reporterskiej pracy, o tym, co nowego dzieje się w ważnych sprawach opisywanych na łamach nieregularnika. Rozmówcami Martyny Wojtkowskiej będą autorzy publikujący na łamach magazynu, ale również nowi bohaterowie.

 

 

Pierwszy sezon „NA UCHO” będzie liczył sześć odcinków, do tej pory ukazały się dwa:

ODCINEK 1 – Co słychać na Madagaskarze? Emilia Klimasara, autorka reportażu „Zawsze mamy radio”, opowiada o malgaskiej kulturze, uczy nas podstawowych słówek, a także pokazuje, że wyspa to nie tylko piękne plaże i góry, które często widujemy na zdjęciach. Podczas rozmowy dzieli się dźwiękami, które przywiozła ze swoich reporterskich wypraw.

ODCINEK 2 – Jak grzeszą dziennikarze, kiedy mowa o Tanzanii?
Tym razem spotykamy się z Filipem Skrońcem, autorem książki „Nie róbcie mu krzywdy”. Martyna Wojtkowska pyta, dlaczego reporter postanowił polecieć do Tanzanii i zbadać temat, który został już opisany przez największe światowe media, jaką prawdę odkrył na miejscu i dlaczego praca nad książką trwała pięć lat? Czy można przyjaźnić się ze swoim bohaterem? No i co oznacza zdanie: „im głośniejszy krzyk, tym silniejszy eliksir”?

Kolejne odcinki „NA UCHO” będą miały swoją premierę co miesiąc.

Podkastu można słuchać na stronie www.non-fiction.pl oraz m.in. na platformach Spotify, Acast, Google Podcasts, Speaker, YouTube.

Non/fiction – nieregularnik reporterski – niezależny magazyn wydawany od 2017 roku. Każdy numer ma temat przewodni, do tej pory ukazały się: Głód, Dom, Praca, Zwierzę, Szkoła, Ziemia. W kwietniu premierę miał nr 7. poświęcony Mediom.