Node House

Czy istnieje dom z pomysłem, łączący nowoczesny design i pasujący do dzikiej natury? Taki budynek znajdziecie m.in. w Fukuyamie. Zobaczcie oryginalną drewnianą willę o nazwie +Node .

Marzycie o domku w lesie (ale nie na drzewie!), gdzie ze wszystkich stron otacza was zieleń? Usytuowany w Fukuyamie dom +Node to budynek, który może spełnić wasze oczekiwania. Autorem projektu inspirowanego domkiem dla ptaków jest firma UID Architects, Obiekt, prawie całkowicie zrobiony z drewna (nawet ściany są ze sklejki), idealnie wtapia się w tło krajobrazu. Jest jego nieodzowną częścią. Architekci dodali szczyptę nowoczesności urządzając wnętrza w surowym, minimalistycznym stylu.

Zbudowany na planie krzyża +Node liczy sobie 125 m2. Składa się z dwóch prostoliniowych i wzajemnie prostopadłych stalowych ram obłożonych cedrem. Na dodatek poziom górny kończy się na wsporniku i to 30 m nad ziemią!

Dom znajduje się w obszarze łączącym dziką przyrodę i teren zajęty już przez ludzi. Myślałem o miejscu, które zarówno dobre dla zwierzą, roślin, jak i ludzi„, wyjaśnia architekt Keisuke Maeda.