Noc z Designem x Wrocław

Noc z Designem w ramach Designu Udomowionego to jedno z największych wydarzeń prezentujących design, dobre rzemiosło i wzornictwo na Dolnym Śląsku. Ta wyjątkowa uczta dla miłośników pięknego wzornictwa, meblarstwa, craft designu, projektowania wnętrz i architektury już po raz 8. odbędzie się we Wrocławiu pod hasłem Siła zmysłów.

Tegoroczna edycja odbędzie się tradycyjnie w czwartek, a dokładnie 23. czerwca i tak jak przy poprzednich jej odsłonach skupi wokół siebie w jednym miejscu – Galerii Wnętrz Domar – projektantów, designerów, marki i firmy, które zmieniają otoczenie na lepsze i piękniejsze, projektują i prezentują rozwiązania estetyczne, funkcjonalne, kreowane z myślą o użytkowniku.
W tym roku jej organizatorzy postawili na dobre połączenie zmysłów, interaktywności i designu. Oprócz oglądania nowości prezentowanych na targach Salone del Mobile w Mediolanie, będzie można np. posłużyć się zmysłem dotyku i samodzielnie sprawdzić z jakiego materiału stworzony jest produkt oraz jaką nadano mu strukturę i fakturę, a nawet posmakować. W związku z hasłem przewodnim tegorocznej edycji nieprzypadkowy jest dobór wystawców i tematyki prezentowanych przez nich przedmiotów. Organizatorzy chcą pobudzić smak i węch, słuch i dotyk odwiedzających
i nakarmić ich oczy ogromną dawką wyjątkowego designu.

Przestrzeń festiwalowa zostanie podzielona na 4 strefy tematyczne odwołujące się do wzroku, smaku, węchu  i dotyku, a każdą z nich wypełnią wystawy i przedmioty stworzone przez uznanych, a także zdolnych designerów. Są wśród nich nawet dzieci, które ze studentami wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych zaproszeni zostali przez firmę DEFRA do współpracy przy tworzeniu strefy dziecięcej w łazienkach. Efektem ich prac premiera kolekcji “SUWAKI” prezentowana po raz pierwszy na Nocy z Dizajnem. Wśród stref jest np. Trasa Smaków, którą to będzie można odbyć wyjątkową wycieczkę delektując pysznymi niespodziankami i zbierać pocztówki z przepisami, aby w domu odtworzyć zmysłowe przyjemności.

 

Więcej info: www.facebook.com/events/1607895242783011