nieNATURALnie to projekt audiowizualny dwójki artystów – artystki multimedialnej Beaty Małyski oraz twórcy muzyki Remigiusza Zawadzkiego. Istotą przedsięwzięcia jest konfrontacja środowiska naturalnego z jego nienaturalnym odzwierciedleniem. Człowiek, w tym wypadku twórca, może przekształcić, czy nawet zniekształcić naturę, jednakże to ona zawsze będzie pełniła nadrzędną funkcję, ponieważ człowiek jest jej podporządkowany. Polecamy projekt i razem z twórcami zachęcamy do odwiedzania wystawy w Ney Gallery&Prints w Warszawie.

Niezależnie od tego czy wytwór naśladuje, czy dekonstruuje oryginał, wymaga istnienia tego oryginału jako pierwowzoru. Warstwę wizualną projektu stanowią fotografie sztucznej czarnej choinki ukazanej na tle natury. Na warstwę dźwiękową składają się odgłosy przyrody, w tym zwierząt, przekształcone za pomocą technik studyjnych w muzykę nawiązującą nie tylko do tradycji ambient, ale również do nowoczesnej elektroniki tanecznej. W efekcie dźwięki, które w rzeczywistym świecie koją, dzięki nowoczesnemu sound designowi zyskują zupełnie nowy wymiar, nadają się nie tylko do kontemplacji, ale mogą nawet zachęcić do tańca. Fotografie powstają od listopada 2013 roku. Wykonane zostały już m.in. na Błoniach Krakowskich, na Podlasiu, na Mazowszu oraz nad Morzem Bałtyckim.

Wernisaż wystawy odbędzie się 19 czerwca 2015 r. o 19:00 w Ney Gallery&Prints w Warszawie przy ul. Spokojnej 5. Wystawa będzie czynna do 7 lipca.