Niemożliwe? A jednak! Teraz możesz mieć swój kawałek fabryki czekolady

Gorzka, mleczna, biała, deserowa i wegańska. Mowa oczywiście o czekoladzie, która towarzyszy nam od pokoleń. Zarówno najmłodsi, jak i ci starsi, chętnie sięgają po ten słodki przysmak. Okazuje się, że dziś nie tylko możemy zajadać się „najstarszym smakołykiem świata”, ale również kupić sobie kawałek fabryki czekolady! Jak? Dzięki crowdfundingowi udziałowemu.

Crowdfunding w wolnym tłumaczeniu oznacza “finansowanie przez tłum”. Taka forma zbiórki funduszy na konkretny cel z roku na rok zyskuje kolejnych entuzjastów. Coraz więcej znanych osobistości decyduje się na to, aby zainwestować w obiecujące lub bliskie ich sercu projekty. Między innymi Bill Gates czy Leonardo DiCaprio zainwestowali w rozwój roślinnych burgerów. Oprah Winfrey, Natalie Portman, Jay-Z stali się współwłaścicielami spółki produkującej mleko roślinne. Nawet Magda Gessler wykupiła akcje jednej z polskich firm tworzących kraftowe alkohole.

Bądź jak Willy Wonka!
Na polskim rynku nie brakuje projektów opartych o zbiórki crowdfundingowe. Jednak jeden z nich jest wyjątkowo słodki. Mowa o kampanii Las Vegan’s, która zbiera fundusze na rozwój marki z pysznymi, wegańskimi czekoladami bio&eco. – Chcemy wprowadzić na polski rynek pyszne, wegańskie czekolady o czystym składzie. Bez ulepszaczy, produkowane w rzemieślniczy sposób w podwarszawskiej manufakturze. Innowacyjność naszego pomysłu polega na wykorzystaniu jedynie ekologicznych surowców, zarówno przy produkcji czekolady wegańskiej, jak i opakowań, w których będzie sprzedawana. Będzie to także pierwsza marka, w której tradycyjne sreberko i folia zostaną zastąpione papierowymi opakowaniami. Będą one kompostowalne w warunkach domowych – tłumaczy Marcin Parzyszek z Las Vegan’s.
Każda osoba, która zdecyduje się na wsparcie tego projektu, otrzyma akcje spółki i w ten sposób stanie się jej współwłaścicielem. – Teraz każdy może spełnić swoje dziecięce marzenie i stać się, niczym Willy Wonka, współwłaścicielem marki produkującej czekolady. Wystarczy wejść na stronę internetową WeganskaCzekolada.pl i kilkoma kliknięciami zakupić akcje nowej spółki – dodaje Marcin Parzyszek.

Słodkie zestawy w ramach podziękowań
Osoby, które włączą się w projekt, otrzymają również atrakcyjne benefity przygotowane przez firmę. – W ramach podziękowań przygotowaliśmy aż 7 różnych słodkich pakietów dla osób wspierających naszą kampanię. Najmniejsza wpłata to 99 zł i tu przewidzieliśmy takie korzyści jak pamiątkowy certyfikat, dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku, w której będą pojawiać się informacje m.in. o nowościach produktowych oraz tabliczkę prawdziwej czekolady bean to bar, czyli wyrabianej od ziarna do tabliczki, z oferty naszej drugiej firmy, Manufaktury Czekolady Chocolate Story – mówi Marcin Parzyszek. Wyższa wpłata oznacza, że rośnie też zestaw takich benefitów. – W kolejnych pakietach przekazujemy vouchery na warsztaty czekoladowe dla dwóch osób w wybranym lokalu Manufaktury w Łodzi lub Warszawie, dożywotnie karty rabatowe do naszego sklepu, a także możliwość odwiedzenia naszej fabryki czekolady czy testowania nowych czekolad. Co ważne, jeśli ktoś dołączy do biznesu przed 5 grudnia, otrzyma produkty z pakietów jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. To mogą być super prezenty dla bliskich – mówi Marcin Parzyszek.
Zbiórka Las Vegan’s rozpoczęła się 24 listopada br. Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na wdrożenie i promocję marki Las Vegan’s, poszerzenie oferty czekolad i produktów wegańskich oraz wprowadzenie kolejnych rozwiązań ekologicznych w zakresie pakowania.

EXAMPLE.PL