Nie lada gratka dla miłośników mody z drugiej ręki. Jestem Vintage 13-14 lutego!

Nie lada gratka dla miłośników mody z drugiej ręki. Jestem Vintage już za dwa tygodnie!

Wielkimi krokami nadchodzi kolejna edycja Jestem Vintage. Już w walentynkowy weekend, 13 i 14 lutego, w podróż do przeszłości w duchu vintage i retro zabiorą nas najlepsze sklepy vintage oraz kolekcjonerzy z całej Polski.

Po ogromnym sukcesie dwóch edycji Jestem Vintage, które spotkały się z miłym odbiorem przez Warszawiaków, również w lutym swoje kolekcje zaprezentują najlepsze sklepy vintage oraz kolekcjonerzy z całej Polski.

„W walentynkowy weekend wypełnimy Elektrownię Powiśle najpiękniejszymi znaleziskami z ubiegłych dekad! Na wszystkich zagorzałych fanów mody z drugiej ręki, ale także tych dopiero zaczynających swoją przygodę z kupowaniem ubrań z historią, designu z minionych lat, czekać będą prawdziwi pasjonaci i miłośnicy mody vintage. Nie zabraknie na pewno ubrań idealnych na randkę lub inną romantyczną okoliczność, odzieży wierzchniej, biżuterii i galanterii. – opowiada Izabela Miłosz- Damaziak, organizator Jestem Vintage.

Styl vintage, to styl, który nie szuka nowości. To styl, który daje możliwość skupienia się na tym, co już mamy. To przeciwieństwo szybkiej mody, która ciągle zachęca do kolejnych zakupów. Branża modowa, zaraz po rafinerii, jest drugim, najbardziej zanieczyszczającym środowisko przemysłem na świecie. Warto pokochać to, co już zostało wyprodukowane. Warto dać rzeczom, przedmiotom kolejną szansę.

„Oprócz przepięknych ubrań i dodatków w strefie winylowej będzie można poszperać pośród analogowych perełek – pierwsze wydania, świeże premiery, różnorodność gatunkowa i kilkadziesiąt skrzynek wypełnionych płytami… Nie zabraknie także strefy plakatów i komiksu oraz książek z antykwariatu.” – dodaje Izabela Miłosz- Damaziak.

Podczas Jestem Vintage czekać będą również warsztaty Life Printing z Bazgrołakami. Warsztaty te powstały z myślą o kreatywnym spędzaniu czasu, wytwarzaniu niepowtarzalnych rzeczy, dawaniu starym przedmiotom odświeżonego wyglądu.

„Daj drugą szansę swoim znudzonym ubraniom, tchnij w nie nowe życie. Zakryj plamę na ukochanej bluzie, stwórz oryginalny nadruk na koszulce. Przy pomocy kolorowych, autorskich prasowanek wpadniesz w szaleńczy wir kreatywności! Następnie przy użyciu termoprasy Twój nadruk wgrzejemy, utrwalimy – tak, aby służył Ci na bardzo długo!” – zaprasza Monika Gibas, założycielka studia Bazgrołaki.

Jakie rzeczy możesz przynieść? jeansy / jeansowe kurtki, t-shirty, bluzy. Na miejscu będzie można również nabyć białe t-shirty, worko-plecaki czy woreczki ze sznurkiem.

Kiedy i Gdzie?
Jestem Vintage
Kiedy: 13 – 14 lutego
Gdzie: Elektrownia Powiśle
Godziny otwarcia: sobota: 10.00 – 21.00, niedziela: 10:00 – 19:00
Wstęp darmowy, parking 1 h gratis
Bezproblemowa możliwość poruszania się przez osoby niepełnosprawne.

Więcej informacji na wydarzeniu na FB:
https://www.facebook.com/events/396456558314419