Naturalne przysmaki dla psa – bo każdy potrzebuje czasem swojej „czekolady”

Psy, podobnie jak ludzie, bywają łakomczuchami. Nie tylko chętnie zaglądają do swojej miski, ale często mają nadzieję na psie przysmaki, bo to one wydają się dla nich najbardziej atrakcyjne. Czasem jednak występuje konflikt interesów u opiekuna i psa. Opiekunowi zależy na zdrowiu czworonoga, a psu na tym, żeby od czasu do czasu dostać coś w stylu psich słodyczy. Z pomocą przychodzą wówczas naturalne przysmaki dla psa. Większość pupili za nimi szaleje, a opiekun nie musi mieć obaw, że podając je swojemu psu naraża jego zdrowie.

Jak wybierać naturalne przysmaki dla psa?

Znajdziesz je w dobrym sklepie zoologicznym, również on-line. Zanim jednak zdecydujesz się na zakup, rozważ, które z nich mogą być dla Twojego pupila najodpowiedniejsze. Warto się wówczas zastanowić, jakie smaki są jego ulubionymi oraz – przede wszystkim – czy nie jest na coś uczulony. Alergie mogą wywołać u psa przykre dolegliwości, np. świąd skóry, dlatego przed zakupem warto przypomnieć sobie, czy pupil nie wykazywał wcześnie nietolerancji na niektóre pokarmy.

Naturalne przysmaki dla psa są przygotowywane z wykorzystaniem różnego rodzaju składników. Do wyboru masz bardzo dużo rodzajów mięs, m.in. wołowinę, wieprzowinę, drób, królika czy ryby. Ciekawą opcją jest również kupowanie pupilowi różnych smaków by sprawdzić, który z nich jest mu najbliższy.

Zastanów się również, w jakich sytuacjach będziesz podawać czworonogowi przysmaki. Jeśli będzie to domowe zacisze, możesz pozwolić sobie na ich dowolny kształt i rozmiar. Jeśli jednak zabierzecie je ze sobą na treningi posłuszeństwa czy na spacery w ramach nagród – najlepsze będą suche przysmaki niedużej wielkości, ale za to w sporych ilościach.

Naturalne przysmaki dla psa – za czym przepadają czworonogi?

Wśród naturalnych przysmaków dla psa znajdziesz produkty, które nie tylko ucieszą podniebienie Twojego pupila, ale również pomogą mu zadbać o higienę jamy ustnej. W tym celu kupuj specjalne gryzaki, które znacznie ułatwią ścieranie kamienia nazębnego, a także neutralizują brzydki zapach z psiego pyszczka.

W sklepach zoologicznych dostępne są różnego rodzaju talarki, chrupki i kosteczki, które robione są z mięsa i podrobów. W tej formie będą przydatne na treningach i spacerach, bo możesz spakować je do niewielkiej saszetki, którą przypniesz np. do bioder. To z pewnością pomoże zwierzakowi ćwiczyć posłuszeństwo.

Znajdziesz także różne kości i suszone części ciała poszczególnych zwierząt, np. świni, krowy czy królika. Taka przekąska zazwyczaj zajmuje pupilowi nieco więcej czasu – musi ją dobrze pogryźć. Pamiętaj jednak, żeby nie przesadzać z ilością, zwłaszcza jeśli pies jest na początku swojej przekąskowej drogi. Nierozsądne ilości tego typu produktów mogą go przyprawić o dolegliwości żołądkowe i biegunkę.

Dlaczego warto je podawać? Naturalne przysmaki dla psa potrafią uszczęśliwić pupila, a u opiekuna pozostawiają poczucie, że nie wiąże się to z utratą zdrowia. To przekąski naprawdę dobrej jakości.