Narożnik z funkcją spania – dlaczego go uwielbiamy?

Narożnik z funkcją spania to jeden z tych mebli w domu, który może okazać się niezawodny w różnych sytuacjach. Goście zostają na noc, sypialnia jest w remoncie, choroba wymaga czasowego rozdzielenia domowników – narożnik, który można wygodnie rozłożyć to skarb w naszym domu. W dodatku świetnie uzupełni nieustawny róg w salonie, na który nie mamy pomysłu, a do tego może być prawdziwą dekoracją. Jak wybrać dobry narożnik z funkcją spania?

Jakiego narożnika naprawdę potrzebujesz?

Narożnik z funkcją spania może mieć wiele twarzy. Jeśli ktoś u Ciebie nocuje od wielkiego dzwonu i raczej nastawiasz się na tę możliwość bardzo awaryjnie, nie musisz dobierać go tak skrupulatnie, jak osoba, która często ma gości. Narożnik może być szeroki, wygodny, z pojemnikiem na pościel i wygodnymi zagłówkami, a może być też bardziej niecodzienny, o dynamicznych kształtach, który w większym stopniu będzie pełnił funkcję dekoracyjną.

Zaprojektuj kącik rekreacyjny do swoich potrzeb

Narożnik zazwyczaj jest największym meblem w naszym salonie. To on przyciąga uwagę, to dookoła niego toczy się życie, oglądane są filmy, a nierzadko i jedzone posiłki. To siła wspólnego życia całej rodziny, dlatego wybór odpowiedniego, wygodnego modelu jest bardzo ważny. Obok narożnika powinien też się pojawić wygodny stół kawowy (lub kilka mniejszych stolików), fotele i pufy, najlepiej w wygodnej odległości od telewizora, kominka lub innego centrum domu. Natomiast poduszki i koce, świeczki i bibeloty w tej okolicy sprawią, że całość bardziej przytulna. 

Narożnik do salonu – w jakim stylu?

Narożnik z racji swoich gabarytów będzie grał pierwsze skrzypce w salonie. Z tego powodu jego wygląd jest bardzo ważny. Koniecznie dobierzmy taki, który będzie pasował do wystroju naszego salonu i naszego domu. Nawet najmodniejszy i najnowocześniejszy narożnik, jeśli będzie dobrany do mebli w kompletnie innym stylu, będzie szpecił. Dobrze jest też nie wybierać zbyt wyrazistego modelu – moda ma to do siebie, że szybko przemija i nasz pikowany różowy narożnik w stylu ludwikowskim może nam się znudzić bardzo szybko.

Liczy się materiał

Materiał obiciowy narożnika musi być trwały i łatwy w czyszczeniu oraz długo zachowywać swój oryginalny kolor. Narożnik, który zmechacił się lub popękał, a do tego wyblakł, nie będzie cieszyć nas swoim wyglądem. Dobrze, żeby jego pielęgnacja nie sprawiła nam też znacznej trudności. Wybór narożnika z funkcją spania dobrej jakości to zakup, który ma szansę cieszyć nas przez długi czas.

Narożnik z funkcją spania to doskonały wybór do każdego domu, w którym życie toczy się w salonie. Odpowiednia decyzja co do konkretnego egzemplarza, powinna być podyktowana potrzebami rodziny, wielkością salonu, wystrojem domu oraz oczywiście budżetem. Zachęcamy do rozważnych i przemyślanych zakupów – niech nasze narożniki będą funkcjonalnymi i atrakcyjnymi meblami na lata.

Example.pl