Najszybsze buty na świecie.

Moonwalkers to „prawie magiczny” sposób na poruszanie się z prędkością biegu. Ich celem jest zmiana oblicza miejskiej mobilności. Założenie ich sprawi, że dojdziesz do celu 2,5 x szybciej.

Shift Robotics ogłosił wprowadzenie swojego flagowego produktu: Moonwalkers na platformie Kickstarter w październiku. Udało im się osiągnąć cel finansowania w mniej niż 48 godzin i zgromadzili całkowitą kwotę ponad 329 000 dolarów, obecnie przyjmują zamówienia wstępne na swojej stronie internetowej.

Moonwalkers to nie łyżworolki. Nie jeździ się na nich jak na łyżwach. Chodzi się. Dzięki intuicyjnemu napędowi opartemu na sztucznej inteligencji, buty dostosowują się do Twojego chodu. To urządzenie nie wymaga treningu. Działa trochę tak jak „gąsiennicę” przyczepione do podeszwy butów.

Twórca i założyciel Xunjie Zhang wpadł na pomysł zmiany sposobu, w jaki chodzimy, po tym jak niemal doszło do  wypadku z jego udziałem  na skuterze w drodze do pracy.

„Zapytałem siebie, dlaczego nigdy nie chodziłem do pracy – i to nie dotyczy tylko mnie, wiele osób nie polega na chodzeniu. To jest zaskakujące, biorąc pod uwagę, że jest to o wiele bezpieczniejsze, łatwiejsze i bardziej wygodne – a do tego lepsze dla środowiska.”

„Problemem jest to, że chodzenie jest po prostu zbyt wolne i niewydajne. Postanowiłem więc udoskonalić chodzenie zamiast je zastępować.

W poszukiwaniu rozwiązania Xunjie udał się na studia do Instytutu Robotyki Carnegie Mellon. Tam połączył siły z innymi inżynierami napędu odrzutowego, a także z robotykami i projektantami butów sportowych. Przez ostatnie pięć lat pracowali nad znalezieniem sposobu na zwiększenie prędkości chodzenia.

Wreszcie ogłaszają sukces!

Moonwalkers to totalnie innowacyjny wynalazek. Nie mieszczą się w żadnej kategorii znanych nam dotychczas urządzeń.  Są intuicyjne, łatwe w użyciu i, co najważniejsze, bezpieczne. Nigdy nie stracisz kontroli ani nie doświadczysz wypadku. I zmienią oblicze miejskiej mobilności.

Kompaktowe i lekkie, Moonwalkers mogą podróżować praktycznie wszędzie. Posiadają intuicyjny tryb blokady, który pozwala użytkownikowi wejść do pociągu, wsiąść do windy lub wejść po schodach bez zdejmowania butów. Wielu użytkowników podkreśla korzyści wynikające z obsługi bez użycia rąk, co pozwala im na noszenie zakupów lub wyprowadzanie psa.

Najważniejsze, Moonwalkers są łatwe w użyciu – dla każdego. Chodź tak, jak zawsze, a sztuczna inteligencja dostosuje się do Ciebie . To nie jazda na łyżwach; to autentyczne chodzenie, więc nie ma potrzeby uczenia się nowych umiejętności.

Shift sprzedaje Moonwalkers za 1 399 dolarów klientom w Stanach Zjednoczonych za pośrednictwem swojej strony internetowej, planując rozpoczęcie dostaw latem 2023 roku. Możesz zarezerwować parę za kaucją w wysokości 50 dolarów, którą można zwrócić, a pozostałą kwotę należy wpłacić, gdy firma ustali datę dostawy. Otrzymali oni zasięg prasowy na całym świecie, od Wired i CNN po Hypebeast i Hiconsumption, a ich wideo stało się wiralowe w mediach społecznościowych, przekraczając 42 miliony wyświetleń na TikToku.

Shift Robotics to firma zajmująca się mobilnością, która produkuje noszalne urządzenia mobilne z siedzibą w Pittsburghu, w stanie Pensylwania. Została założona przez grupę futurologów i inżynierów z Instytutu Robotyki Carnegie Mellon oraz grupę utalentowanych inżynierów samochodowych, robotyków i projektantów butów sportowych. Ich celem było spakowanie wszystkiego, co znajduje się w pojeździe elektrycznym, do formy buta, abyś mógł swobodnie poruszać się z prędkością biegu.