W tym roku bikini obchodzi swoje siedemdziesiąte urodziny! Z tej okazji wybraliśmy najsłynniejsze kostiumy na słynnych Paniach. Ostrzegamy! Te obrazy na długo zostają w pamięci, oraz są sporą dawką inspiracji.

Bikini po raz pierwszy zostało zaprezentowane w 1946 roku w Paryżu przez projektanta Louisa Réarda. Prezentacja wywołała duża falę krytyki i nie obyło się oczywiście bez skandalu. Ponieważ do tej pory damskie kostiumy zakrywały … dosłownie wszystko! Natomiast bikini odkrywało właściwie całe ciało, z wyjątkiem piersi i stref intymnych.

Ciekawa jest też geneza nazwy. Otóż nazwa pochodzi od atolu Bikini, gdzie w trakcie Opceracji Crossroaf testowano broń jądrową. Sprytnie więc wykorzystano to reklamując kostiumy, porównując ich skandaliczność do wybuchu bomby. Jednak mimo takiej promocji bikini musiało dość długo walczyć o wybicie się, wszystko zmieniło się jednak dzięki Brigitte Bardot i jej roli w filmie I Bóg stworzył kobietę. Wtedy nastąpił prawdziwy „boom” na dwuczęściowe, kuse, kostiumy kąpielowe. Obecnie bikini to nieodłączny element mody plażowej, występuję ono w wielu fasonach, kolorach i wzorach, i czujemy że jeszcze nie raz zaskoczy nas swoim designem!

źródło: pinterest.com