Najpiękniejsze suknie z Oscarów

W ten weekend odbędzie się 90. ceremonia wręczenia Oscarów. To zdecydowanie największa, jak i najważniejsza gala, na której obecne są wszystkie gwiazdy. Na czerwonym dywanie, możemy zaobserwować niesamowite kreacje, iście wyjęte z pokazów haute couture! Było tak kiedyś, jest tak i teraz! Oto najpiękniejsze suknie z Oscarów.

Oscary to nie tylko zwykłe wręczenie nagród. To święto kina, na którym obecni są najważniejsi ludzie ze świata filmu. Jest to również pewnego rodzaju pokaz mody, gdzie wybiegiem jest czerwony dywan. Od pierwszego rozdania, które miało miejsce w 1929 roku, podczas małego prywatnego przyjęcia, pojawiają się tu niezwykłe stylizacje, warte wiele tysięcy.

Przez wiele lat trwania Oscarów, pojawiały się tu raz lepsze, raz gorsze looki. To tutaj narodził i ukształtował się znany nam teraz styl, który podziwiamy na czerwonych dywanach. Panowie w idealnie skrojonych garniturach i smokingach, Panie w doskonale dopasowanych sukniach, często szytych na zamówienie, od najlepszych projektantów, to stały element tego święta.

Wybierając stylizacje do naszego tekstu „Najpiękniejsze suknie z Oscarów”, mieliśmy nie lada wyzwanie. Przeszliśmy przez spore archiwum i spośród tysięcy piękności wybraliśmy te topowe, które zapiszą się na karatach historii mody. Nie brakuję tu więc Joan Collins, Sophie Loren i Audrey Hepburn z lat 50. w klasycznych dostojnych sukniach, jak i Lauren Hutton, Farrah’y Fawcett i Goldie Hawn w disco cekinach z lat 70. Trudno nie wspomnieć też o Gwyneth Paltrow i jej już ikonicznej różowej kreacji. Zeszły rok również był obfity w cudowne kreacje, nasze serca skradły między innymi Emma Stone i Taraji P. Henson. Czym zaskoczą nas gwiazdy w tym roku? Przekonamy się już w nocy z niedzieli na poniedziałek. To będzie z pewnością cudowny wieczór, pełen emocji, uśmiechów i łez!

źródło: oscar.go.com