Najlepsze zimowe kurorty świata!

Jesteśmy właśnie w samym środku białego szaleństwa i wyjazdów na zimowe ferie. Zawsze w takim okresie pada pytanie: Gdzie? Wyręczając Was stworzyliśmy listę topowych światowych, górskich ośrodków gdzie można zaznać prawdziwej zimy i otoczyć się najpiękniejszymi widokami natury. A oto i one:

Aspen, Colorado / USA

Jeden z najbardziej znanych ośrodków, który odwiedzany jest przez znane amerykańskie i europejskie osobistości stał się zimową stolicą gwiazd. Sam stał się narciarskim celibrity biorąc udział w wielu produkcjach filmowych. Tutejsze trasy są raczej dla bardziej zaawansowanych amatorów zjazdów.

Cortina / WŁOCHY

Cortina D’Ampezzo jest nazywana Królową włoskich Dolomitów, ponieważ położona jest w samym sercu tych gór. Posiada setki kilometrów tras i wyciągów narciarskich określanych krótko – bardzo słoneczne i wiecznie ośnieżone.

Chamonix-Mont-Blanc / FRANCJA

Leży 50 minut jazdy samochodem od Genewy. Jest jedną z najstarszych i jedną z najpopularniejszych miejscowości turystycznych we Francji, położoną u stóp najwyższego szczytu Europy, Mont Blanc.

Zermatt / SZWAJCARIA

300 km tras nazywane tu jest Rajem lodowca Matterhorn. Jeśli ktoś znudzony jest jazdą na nartach może odwiedzić najwyżej położone w Europie miejsce, które jest osiągalne dzięki kolejce linowej (3883 m n.p.m.), z platformą widokową, i najwyżej na świecie położoną grotą lodowcową.

Alagna / WŁOCHY

Polecana wszystkim narciarskim freelanserom. Oprócz standardowych tras zjazdowych jest wiele dziewiczych i dzikich szlaków dla odważnych. Według danych na rok 2004 gminę zamieszkuje 458 osób, co wynosi 6,4 osoby na km2.  Domyślamy się jednak, że w sezonie może być tu tłoczno.

Davos / SZWAJCARIA

Kurort o międzynarodowym charakterze jest największym ośrodkiem górskim, sportowym i kongresowym w Alpach. To najwyżej położone w Alpach miasto (1560mnpm). Znajduje się tu Browar Monstein – najwyżej położony browar w Europie, które zyskało rozgłos dzięki hasłu last beer stop before heaven.

Madonna Di Campiglio, Pinzolo / WŁOCHY

Raj dla mniej zaawansowanych narciarzy i zwolenników atmosfery dużych kurortów.

Najtrudniejsza trasa w tym rejonie to DoloMitica w Pinzolo o długości 5750 metrów z różnicą poziomów wynoszącą 1248 metrów.

Tahoe / USA

Największą zaletą tego miejsca są spektakularne widoki nie tylko na góry, ale również na położone u stóp szczytów jezioro Tahoe. Raj nie tylko zimą.

Andorra / WŁOCHY

Znajdziecie tu 210 km tras narciarskich: 18 tras zielonych, 38 niebieskich, 32 czerwonych i 22 czarnych oraz 4 trasy dziewicze. Dla znudzonych nartami miejsce to oferuje nieskończoną listę miejsc gdzie można zrobić zakupy w butikach marek z całego świata. Sama miejscowość i przylegająca do niej infrastruktura są tworzone z rozmachem.