My Name Is New Fes,val w Klubie Stodoła - 8 darmowych koncertów

Klub Stodoła oraz projekt My Name Is New wytwórni Kayax łączą siły! Już 17 lipca w warszawskim klubie wystartuje My Name Is New Fes,val, wydarzenie w ramach którego na scenie Stodoły zagrają wschodzące gwiazdy polskiej sceny alternatywnej. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest darmowy!

My Name Is New to projekt wspierający artystów solowych oraz zespoły. Jedną z najważniejszych części inicjatywy są jej działania edukacyjne. Każdy, komu uda się dostać do grona MNIN-owców otrzymuje: wsparcie merytoryczne, praktyczne porady na temat budowania swojego wizerunku w sieci, poszerzania swojej publiczności czy korzystania z ogólnodostępnych zasobów social mediów. Dodatkowo, artyści mają niepowtarzalną okazję wzięcia udziału w projektach specjalnych (jak chociażby właśnie fesKwal w Stodole) oraz wystąpić na żywo przed dużą publicznością.

My Name Is New FesKval to kolejne z serii wydarzeń, odbywających się w letniej odsłonie
legendarnego Klubu Stodoła, który od 12 czerwca pełni również funkcję pubu, czynnego od
poniedziałku do piątku od godz. 16:00 oraz w soboty i niedziele od godz. 13:00. Dotychczas na letniej scenie Stodoły zaprezentowały się m.in. formacje RAT KRU, Bloo Crane oraz CUKIER. Do dyspozycji gości pozostają aż trzy strefy – kameralny Backstage Bar, imprezowe PaKo oraz klimatyczna Strefa AkusKk, w której nie brakuje elementów dobrze znanych z akustycznych tras legendarnej formacji Kult. Na wszystkich gości Stodoły – oprócz solidnej porcji muzycznych wrażeń – czeka również nowe, letnie menu, pełne orzeźwiających drinków oraz pysznych przekąsek. „My Name Is New FesKval” w Klubie Stodoła rozpocznie się 17 lipca i potrwa aż do 4 września. W tym okresie, w każdy piątek na letniej scenie Stodoły odbędzie się koncert jednego z artystów, zasilających szeregi projektu MNIN.

Harmonogram koncertów:

17 lipca, Klub Stodoła – Caville // wstęp darmowy
Połączenie elektroniki wyłaniającej się z mroku z tanecznymi brzmieniami. Muzyka komponowana
przez Toma to forma artystycznej zabawy łączącej w sobie wiele form pokazujących, że dzisiejsza
twórczość to nieokreślone schematy.

24 lipca, Klub Stodoła – PAULA ROMA // wstęp darmowy
Nowa muzyczna odsłona wokalistki znanej wcześniej jako Paulina Romaniuk. Artystka debiutuje również w tym roku jako kompozytorka oraz autorka przepełnionych uczuciami tekstów. Jej
niebanalny sposób śpiewania, mocny charyzmatyczny glos oraz kobiecy wizerunek tworzy
interesujący debiut na polskiej scenie muzycznej. Wcześniejsze doświadczenia muzyczne, wieloletnie obycie sceniczne oraz uczestnictwo w programie The Voice of Poland (ćwierćfinał) pozwoliło odnaleźć artystce własną muzyczną tożsamość. Po 2 latach ciszy zaprasza nas do świata niedopowiedzeń, gdzie romansują ze sobą nonszalancja z paryską elegancją. Singiel „niedopowiedzenia” zwiastuje dojrzały początek, który splata elektroniczne dźwięki z gitarowymi brzmieniami. Wiele słów zostało jeszcze (nie) wypowiedzianych…

31 lipca, Klub Stodoła – Funkasanki // wstęp darmowy
Nieco ekscentryczna dwójka ze wschodniej Polski. Łączą muzykę elektroniczną, alternatywną i
popową nie przejmując się gatunkami. Koncerty opierają na wiodącym wokalu, samplach,
syntezatorach i perkusji. W maju 2017 nakładem własnego labelu AP Kolektyw wydali debiutancki album Funkasanki. Finaliści konkursu Opole Debiuty 2017, zdobywcy nagrody Grand Prix FesKwalu Noffa 2017.

7 sierpnia, Klub Stodoła – Verø // wstęp darmowy
Mieszanka gitary, synthów, niebanalnych beatów i polskiej liryki. Zabawa słowem i stylem, okraszona dziewczęcym wokalem. Każdy utwór jest czymś kompletnie odrębnym, przez co ciężko zaliczyć muzykę zespołu do konkretnego gatunku.

14 sierpnia, Klub Stodoła – Kwiatki // wstęp darmowy
Kwiatki nie tylko ładnie pachną. Kwiatki też ładnie śpiewają i grają. Kwiatki to muzyczny duet
składający się ze śpiewającej i piszącej teksty Oli Góralskiej oraz komponującego piosenki Adama Stawickiego. Wykonuje muzykę autorską, na którą wpływ ma rap, pop i ulubione piosenki babci Oli.Duet wydał epkę, dzięki której znalazł się na liście najlepiej zapowiadających się debiutów na rok 2018 przygotowanej przez Brand New Anthem. Wystąpił przed Siksą i zespołem Coals. Na swoim koncie ma dwa teledyski do utworów “Smutne dziewczyny” i “Nie lubię róż”. Za ich produkcję odpowiedzialny jest Tomasz Łukasik.

21 sierpnia, Klub Stodoła – Dünayev//Søppel // wstęp darmowy
Dunayev//Soppel – tworzymy muzykę elektroniczną, łączymy w sobie brzmienia nawiązujące do lat 80tych i 90tych, jednocześnie przetwarzając je na korzyść niewtórności. Podejmowane zagadnienia mają charakter impresyjny, zamiast dosłownych odniesień do rzeczywistości, tworzymy obraz wrażeniowy – mający na celu odtworzenie doświadczanego przez nas stanu i uczuć.

28 sierpnia, Klub Stodoła – sedguy // wstęp darmowy
sedguy to jednoosobowy projekt muzyczny, który powstał na gruzach przeróżnych doświadczeń
grania w zespołach. I choć niewiele jest rzeczy fajniejszych niż granie w zespole, czasem nachodzi potrzeba, żeby samemu sobie być sędzią, z nikim nie musieć iść na kompromisy i z nikim nie walczyć o dźwięki i słowa.

4 września, Klub Stodoła – NOHONO // wstęp darmowy
NOHONO to poznańska elektroniczna grupa artystyczna założona na początku 2015 roku. Jej skład tworzą osobowości o bardzo zróżnicowanej przeszłości artystycznej, łączące ze sobą wiele dziedzin sztuki. Główną ideą projektu jest łączenie doświadczeń i umiejętności poszczególnych członków zespołu w celu zapewnienia kompaktowego, nastrojowego doświadczenia audiowizualnego. NOHONO na scenie to mieszanka żywiołowej elektroniki, żywych instrumentów, hipnotyzującego wokalu oraz wizualizacji tworzonych w oparciu o technologię 3D mappingu. Wszystkie te elementy tworzone na żywo podczas występu sprawiają, że dźwięk i światło przestają być osobnymi elementami, łącząc się w spójną całość. Szczegółowe informacje, dotyczące nadchodzących wydarzeń są dostępne na stronach inicjatywy My Name Is New oraz Klubu Stodoła!