Muzyka na żywo, największe gwiazdy i wspaniała atmosfera - Food Town świętował swoje 1. urodziny!

Trzy dni pełne atrakcji, koncerty Fisza Emade, Brodki oraz DJ sety, akcja charytatywna, niesamowite wrażenia i wspomnienia, które pozostaną w pamięci uczestników na długo. W dniach 21-23 października Food Town w Fabryce Norblina świętował swoje 1. urodziny!

Urodzinowy weekend Food Town rozpoczął się od koncertu jednego z najważniejszych zespołów na polskim rynku fonograficznym. W piątek w sali Gimlet wystąpił Fisz Emade. Bracia Waglewscy swoim występem pokazali, że w hip hopie także można znaleźć delikatność i miękkie brzmienia, które poruszają nie tylko duszę ale i ciało. Fisz Emade nieustannie eksperymentują z dźwiękiem czego wyraz dali 21 października. Jednak zanim na scenę wyszły główne gwiazdy salę rozgrzali Brass Federacja i skład DJ-sko bębniarski Pomruki Galaktyk, którzy rozruszali publiczność grając własne kompozycje oraz światowe i polskie hity.

Z kolei w sobotę prawdziwy pokaz swojej muzycznej siły dała jedna z najważniejszych postaci polskiej sceny muzycznej – Brodka. Artystka swój koncert otworzyła singlem pt. “Sadza”. Publiczność z wielkim entuzjazmem przyjęła także kolejny premierowy utwór “Monika” promując nadchodzący album. Podczas występu gwiazdy nie zabrakło także hitów z ostatniej płyty “Brut”, między innymi “Game Change”, podczas którego w ręce artystki pojawił się bicz! Swój występ Brodka zakończyła przebojem “Dancing Shoes”. Tego dnia w roli supportu wystąpił zespół Aelin Band, czyli super energetyczna, wyjątkowo utalentowana wokalistka z Ukrainy, która jest rezydentką Food Town.

Niedziela 23 października była ostatnim dniem urodzin Food Town. Z tej okazji do Fabryki Norblina powróciło po przerwie spowodowanej pandemią energetyczne party Shake&Help. Była to 18. edycja jednej z największych i najsłynniejszych gastro imprez charytatywnych w Polsce! Na barach Food Town gościnnie pojawili się barmani z całej Polski, a zysk z barów został przeznaczony na leczenie 6-letniego Tymka. Na imprezie zagrali: Mariano MBH + Patrycja Malina (wokal), Praktyczna Pani + Wiosna (wokal), Ewelina Kordy Band, DJ Lazy1, DJ ERHA, DJ Nelov, DJ CAT i Adam Grądziel (vinyl set). Została zebrana rekordowa kwota w wysokości 70050 zł!

Urodzinowe koncerty w Fabryce Norblina były dla odwiedzających i zaproszonych gości świetną okazją by zajrzeć do Food Town i świętować jego pierwszy rok działalności. A był to rok pełen wyzwań, ale też wielu ekscytujących wydarzeń, które ożywiły nie tylko Wolę, ale przyciągnęły uwagę mieszkańców stolicy do historycznych przestrzeni dawnej fabryki na skrzyżowaniu ulic Żelaznej i Prostej.