Mozaika dźwięków i emocji w Teatrze WARSawy. Premierowy koncert Tańki Szafraniec!

Pierwszy koncert Tańki Szafraniec z zespołem poprzedzi premierę jej debiutanckiej płyty. Płyty tak dojrzałej i świadomej muzycznie, że trudno utożsamiać ją z debiutem. Mozaika Tańki ukaże się 1 października. To będzie pełna barw mieszanka muzyczna: od big-beatu po alternatywny pop-rock. 27 września koncertowy przedsmak w Teatrze WARSawy.

Tańka jest wokalistką, kompozytorką i autorką tekstów. Muzyką zajmuje się zawodowo. Z pasją uczy wokalu, prowadzi zajęcia umuzykalniające i koncertuje. Współpracowała z największymi gwiazdami polskiej sceny muzycznej, m.in. Zbigniewem Wodeckim, Dorotą Miśkiewicz, Kasią Cerekwicką, Krzysztofem Cugowskim czy Dodą. To czas pandemii i zatrzymania uświadomił jej, że chciałaby zrobić coś po swojemu.

W 2020 roku zrealizowała projekt Maria, w ramach którego stworzyła i wydała utwory do słów Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej. Nie dawała jej spokoju jednak własna wizja świata, którym chce się podzielić. I tak stopniowo powstawała Mozaika. Płyta, która niesie poczucie wolności, zatrzymuje w pędzie i zatapia w refleksji, a innym razem porywa do tańca.

Mozaika muzycznie nawiązuje do lat 60′, 70′ i 80′. – Od lat uwielbiałam big-beat, Karin Stanek, Alibabki czy twórczość Czesława Niemena. I śpiewałam chwytające za serce ballady – mówi Tańka. – Ale diablik w środku czasem drzemał, a innym razem bardzo się rozpychał. I tak mnie podjudzał, żeby jednak mniej grzecznie pomuzykować.

Na płycie znalazły się autorskie piosenki artystki i trzy utwory napisane do słów Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej. To faktycznie mozaika emocji i dźwięków – opowieści o ludziach i własnych przeżyciach: od szczęśliwego Teraz i tu stworzonego z zapisków poporodowych po Przemijam powstałego w momencie życiowego kryzysu. Od big-beatowego Biec po erotyk Pochyl się miły nade mną ubrany w elektroniczne brzmienia.

Mozaika to silny głos kobiety afirmującej codzienność z jej różnymi odcieniami. To silny wokal, który porusza słuchacza i słuchaczkę. Dla Tańki to marzenie: – Płyta była marzeniem dziewczyny, która śpiewała od zawsze, ale za bardzo się bała – mówi. – Stała się marzeniem mamy, która postanowiła znaleźć czas na realizowanie siebie i pokazać swoim dzieciom, że można, a nawet trzeba, gdy się czegoś pragnie.

Premiera Mozaiki: 1 października
Przedpremierowy koncert Tańki Szafraniec w Teatrze WARSawy: poniedziałek, 27 września, godz. 19.00
Bilety do kupienia na goingapp.pl.